• Bezpieczna droga do szkoły i do domu - regulamin

• Stosuj 5 zasad przechodzenia przez jezdnię.

• Baw się w grupie innych dzieci, w miejscu do tego przeznaczonym. Nie wchodź na teren budowy lub do starych, opuszczonych budynków. Nie chodź po barierkach i poręczach.

• Nie przechodź, nie przebiegaj przez jezdnię na zakrętach, wzniesieniach
            i mostach.

• Nie zatrzymuj się na jezdni, nie wychodź na jej środek.

• Jeżeli nie ma chodnika, idź poboczem lewej strony jezdni.

• Idąc w grupie, idź gęsiego lub parą. Nie zaczepiaj, nie popychaj innych uczestników ruchu.

• Bądź nieufny wobec osób nieznanych, nie oddalaj się z nimi, nie przyjmuj od nikogo żadnych prezentów.

• Chodź do szkoły drogą bezpieczną, często uczęszczaną. Nie chodź „na skróty” przez miejsca nieznane. Poinformuj wczesniej rodzica, jeśli masz zamiar wracać inną drogą ze szkoły.

• Nie wchodź do przydrożnych rowów, potoków (poślizgnięcie, zamoczenie, skaleczenie zagraża twojemu życiu i zdrowiu).

• Bądź bezpieczny - z odblaskiem bezpieczniej.

• Nie jedź na rowerze po jezdni, gdy nie masz do tego uprawnień.

• Nie baw się w pobliżu jezdni, nie graj tam piłką, nie wbiegaj nagle na jezdnię.

• Jeśli dojeżdżasz busem lub samochodem do szkoły NIGDY nie wychodź na jezdnię zza pojazdu ani nie wysiadaj od strony jezdni.