• Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów 2022

• Pod hasłem "Są chwile, które nigdy nie wróci lecz w pamięci trwać będą wiecznie" przebiegała uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 oraz połączona z tym doniosła chwila gdy tegoroczni absolwenci po raz ostatni zawitali w mury naszej szkoły. Wyrazy wdzięczności skierowane były do rodziców i nauczycieli. Nie zabrakło też cennych wskazówek starszych kolegów skierowanych do przyszłych uczniów klasy ósmej. Przygotowany przez ósmoklasistow humorystyczny skecz pozwolił zebranym wrócić na chwilę do wspomnień ze szkolnej ławki, z czasów zdalnego nauczania i momentu przystępowania do egzaminu. Na koniec absolwenci prosili o pamięć i zapewniali, że swoim zachowaniem nie zawiodą nas, a w pamięci pozostaną tylko te mile chwile. Uroczystość zakończyła się wręczeniem świadectw, dyplomów i nagród a Pani Dyrektor przekazała wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzenia udanych wakacji.

• Dzień Patrona Szkoły

• 22 czerwca uroczystą Mszą Świętą odprawioną w Kaplicy w Sechnej rozpoczęliśmy obchody Dnia Patrona Szkoły. Podczas spotkania zorganizowanego w szkole cała nasza szkolna społeczność przeniosła się w przeszłość do czasów, w których żyła i panowała królowa Jadwiga. Dzięki tej magicznej podróży byliśmy świadkami jej przyjazdu do Krakowa, koronacji i ślubu z Władysławem Jagiełłą, działalności politycznej i dobroczynnej, a przede wszystkim ogromnej wrażliwości na ludzką krzywdę.

w tym dniu również miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój królowej Jadwigi. Każda z klas przygotowała swoją propozycję stroju. Nasi uczniowie przedstawili barwne, oryginalne, pełne fantazji stroje z epoki. Bezkonkurencyjne okazały się siostry Magdalena i Julia Kiławiec, które to odebrały nagrodę główną.

• " Żyj zdrowo na sportowo"- Dzień Sportu.

• "Żyj zdrowo na sportowo" - takie hasło przyświecało zarówno nauczycielom, jak i uczniom, którzy w czwartek, 23 czerwca, zebrali się w hali sportowej, by wspólnie świętować Dzień Sportu. Nasze zmagania rozpoczęliśmy od międzyklasowych rozgrywek sportowych, których celem było zdobycie mistrzowskiego tytułu. Kulminacyjnym wydarzeniem tegorocznego święta stał się jednak mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją uczniów a reprezentacją nauczycieli. Ci pierwsi mogli wykazać się swoimi umiejętnościami i taktyką, ci drudzy mięli doskonałą okazję, by przypomnieć sobie zasady gry i popracować nad formą fizyczną.