25 listopada 2022r. klasy 0-III oglądały online spektakl pt.: „Hachiko” z Teatru Maska w Rzeszowie. Na świecie jest wiele różnych psów – mały i dużych, rasowych i kundelków. Jedne uwielbiają ganiać za rzuconym patykiem, inne są świetnymi tropicielami, a jeszcze inne pomagają ludziom w ważnych sprawach. Wszystkie jednak łączy jedna wspólna cecha – potrafią być najlepszymi na świecie przyjaciółmi. Historia psa Hachiko wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Spektakl ten opowiedział nam o niezwykłej przyjaźni, wierności i oddaniu pomiędzy psem i jego panem.
Aktualności
- Strona główna
- -
- Z życia szkoły
- -
- Aktualności
Spektakl „Hachiko” Teatr Maska w Rzeszowie
Konkurs plastyczny KRUS - zapraszamy do udziału!
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym "My i ryby - jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas“.
Do Konkursu można zgłaszać wyłącznie prace indywidualne. 2. Warunkiem udziału w Konkursie jest dostarczenie Organizatorowi wersji cyfrowej (zdjęcia lub skanu): 1) pracy konkursowej oraz 2) prawidłowo wypełnionego i podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika formularza zgłoszenia, którego wzór określony jest w załączniku nr 1 do Regulaminu (zwanego dalej „formularzem zgłoszenia”).
Prace konkursowe: 1) mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej, np. farby plakatowe, akwarela, rysunek kredką, tuszem, ołówkiem, węglem, wycinanki, collage, frottage itp.; 2) mają mieć format: od A4 do A0; 3) dopuszcza się wyłącznie w formie plastycznej płaskiej; 4) powinny być wykonane na papierze typu brystol, blok techniczny lub płótno.
W przygotowaniu pracy konkursowej mogą okazać się pomocne materiały i filmy współfinansowane w ramach PO RYBY 2014-2020 dostępne na stronach internetowych i w serwisie YouTube
np.: 1) filmy przygotowane na podstawie przewodnika „Zwiedzaj Polskę. Szlakiem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego” (https://www.youtube.com/playlist?list=PLA84fARUa_pTVT0lmiygeYIqiwBDCPiyb; 2) publikacja dla dzieci pt. „Rybki, ryby i rybeczki z morza, jeziora, rzeczki” dostępna w wersji elektronicznej na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ksiazeczkaedukacyjna-o-rybach-pt-rybki-ryby-i-rybeczki-z-morza-jeziora-rzeczki; 3) filmy przygotowane w ramach projektu: Projekt Czysty Bałtyk (https://www.youtube.com/channel/UCokZhqL3wrboLO8K07uB-ZA/videos); 4) materiały w ramach projektu: Naturalnie bałtyckie (https://edukacja.naturalniebaltyckie.pl/); 5) strony internetowe Urzędów Marszałkowskich zawierające realizacje w ramach projektu: a) Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego: https://umwd.dolnyslask.pl/obszarywiejskie/po-ryby-2014-2020, b) Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego: https://mojregion.eu/, c) Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego: https://www.lubelskie.pl/fundusze-europejskie/po-ryby-2014-2020/, d) Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego: www.ryby.lubuskie.pl, e) Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego: https://www.lodzkie.pl/poryby, f) Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego: https://www.prow.malopolska.pl/o-programie/poznaj-po-rybactwo-i-morze, g) Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego: https://mazovia.pl/pl/wsparcie_unijne/po-ryby-2014-2020/
TERMIN: do 20 LUTEGO 2023 r
W załączniku znajduje się więcej informacji na temat konkursu.
Zabawa andrzejkowa
Andrzejki, to świetna okazja, aby dowiedzieć się, co czeka nas w przyszłości. Ciekawość tę podzielili również uczniowie, którzy 23 listopada postanowili zorganizować szkolne Andrzejki i bawili się w dwóch kategoriach wiekowych - najpierw wróżyli uczniowie klas I - III, a później klas IV -VIII. Po emocjonujących wróżbach przyszedł czas naz zabawę taneczną. O to, by nikomu nie zabrakło sił zadbali rodzice, którzy dla wszystkich uczniów przygotowali słodki poczęstunek. A co nas spotka w przyszłości - czas pokaże.
33
Konkurs artystyczny „Małe szczęście w domu”
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej zorganizowało konkurs dla dzieci i młodzieży pn. „Małe szczęście w domu”. Uczennice klasy I: Wiktoria Waligóra, Zofia Pławecka oraz Małgorzata Filipek w ramach zajęć świetlicowych wykonały różnymi technikami prace, ukazując radosne uczucia i szczęśliwe relacje rodzinne. Autorki zasługują na pochwałę i uznanie. Życzymy wysokich miejsc :)
Akademia Bezpiecznego Puchatka
Uczniowie klasy I wraz z wychowawcą wzięli udział w XIV ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” związanym z bezpieczeństwem dzieci na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć i bezbłędnym wykonaniu testu bezpieczeństwa on-line uczniowie otrzymali dyplomy, a szkoła Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”. Gratulujemy!
Wycieczka w ramach projektu Super Umysł - grupa młodsza
17 listopada dziewięcioro uczniów naszej szkoły z klas III-V wzięło udział w wycieczce edukacyjnej do Starego Sącza w ramach projektu „Super Umysł”. W czasie jej trwania uczestniczyli oni w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Starym Sączu w zajęciach warsztatowych pt. Historia pewnej książki” oraz w zajęciach grupowych z matematyki wspartej elementami robotyki pt. „Przygody zegarka Oskarka”. Zajęcia dotyczyły pracy z zegarem posiadającym jedną wskazówkę. W trakcie zajęć zegar przeistoczył się w karuzelę. Każdy z 10 uczniów pracował na zestawie klocków Lego SPIKE i tablecie. Po warsztatach spacerowaliśmy po rynku w Starym Sączu i odwiedziliśmy Muzeum Regionalne z siedzibą w przyrynkowym charakterystycznym budynku, XVII wiecznym Domu na Dołkach.
8
Wizyta w Muzeum Auschwitz-Birkenau
Auschwitz to symbol zła, ale nie tylko symbol. Tam zamordowano więcej niż milion ludzi. Milion Żydów i dziesiątki tysięcy innych! Auschwitz stał się czarną, ciemną otchłanią ludzkiej-nieludzkiej historii. Auschwitz to symbol barbarzyństwa, nieludzkości, rasizmu i ksenofobii. Dziś stanowi cenną lekcję tolerancji, którą 15 listopada starsi uczniowie ze szkół w Sechnej, Krosnej, Żmiącej i Ujanowic wzorowo odrobili…
Egzamin ósmoklasisty - informacje
Informacje dla ósmoklasisty dotyczące egzaminie:
"XXIV Młodzieżowy Rajd Szlakiem Cmentarzy z I Wojny Światowej"
W dniach 10-11 listopada 2021 roku, odbył się XXIV Młodzieżowy Rajd Szlakiem Cmentarzy I wojny światowej „Jak Oni w 1914 roku...”, w którym jak co roku udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. Ośmioosobowa drużyna naszej szkoły pod opieką p. M. Rosiek wystąpiła pod nazwą „Sechlańskie Orlęta”. Uczniowie klasy VII i VIII pokonywali dzielnie szlak Jabłoniec-Miejska Góra- Korab-Laskowa-Żegocina i oddawali hołd poległym podczas I wojny światowej. Wieczorem, podczas wieczornicy, zaprezentowali piosenkę „O mój rozmarynie”, a po nocy spędzonej w szkole w Kamionce Małej uczestniczyli w uroczystej mszy świętej na cmentarzu nr 357 na "Jastrząbce", gdzie złożyli hołd poległym żołnierzom paląc znicze i składając samodzielnie wykonany wieniec. Była to szczególna lekcja patriotyzmu, której długo nie zapomnimy.
19
Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
10 listopada w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Cała społeczność szkolna w galowych strojach o 11:11 uroczyście zaśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”, po czym uczniowie poprzez scenkę i recytacje wierszy polskich poetów przypomnieli, jakże ważną drogę Polaków do wyzwolenia z rąk zaborców. 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości stała się także okazją do zauważenia istoty wolności każdego z nas - świata bez wojny, bez przemocy, bez konieczności zabijania - wolności bycia człowiekiem.
7
MechanCraft 2022
9 listopada uczniowie klasy ósmej wzięli udział w dniach otwartych Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej. Uczniowie mogli obejrzeć ekspozycje zawodowe w hali sportowej szkoły, a także zwiedzić pracownie i warsztaty szkolne. Impreza "MechanCraft" była formą promocji nie tylko samej szkoły, ale także kształcenia zawodowego przede wszystkim w branżach technicznych.
Wycieczka w ramach projektu Super Umysł
8 listopada dziewięcioro uczniów naszej szkoły w wraz kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej w Krosnej brało udział w wycieczce edukacyjnej do Krakowa w ramach uczestnictwa w projekcie unijnym Super Umysł. W czasie jej trwania miała miejsce lekcja pt. "Wystawa w stronę światła", na której uczniowie mogli odkrywać pasję do nauki podczas zdobywania wiedzy praktycznej czyli obserwowania praw, które rządzą światem. Luminescencja, mapa hipsometryczna, barwa światła czy fala dźwiękowa nie są już tylko dziwnie brzmiącym pojęciem, ale namacalnym dowodem na to, że nauki ścisłe są naprawdę fascynujące!
2
Pamiętamy o zmarłych...
W Dzień Zaduszny dzieci z klas I-III i Wolontariusze z naszej szkoły wraz wychowawcami, zgromadzili się na wspólnej modlitwie na cmentarzu parafialnym. Uczniowie zapalili przyniesione znicze i w chwili ciszy modlili się za zmarłych kapłanów, nauczycieli, bohaterów patriotycznych oraz swoich krewnych, którzy ciągle są obecni w sercach, w pamięci i wspomnieniach.
5
" Dobry zwyczaj wypożyczaj"- konkurs plastyczny
" Dobry zwyczaj wypożyczaj",to hasło konkursu plastycznego zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu- Filia w Limanowej we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami z Powiatu Limanowskiego. Celem konkursu było przygotowanie pracy plastycznej zachęcającej do przeczytania książek zakupionych do zbiorów biblioteki w ramach NPRC. W tym roku naszą szkołebędą reprezentować prace uczennic z klas IV- V- Natalii Maciaś, Joanny Bednarek i Ani Pajor.
„Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!” (Adam Mickiewicz – „Dziady” Część III)
Te jakże mądre i ponadczasowe słowa poety, nie tracą na aktualności. Pamięć o ludziach – naszych przodkach, którzy żyli tu przed nami jest niezwykle ważna w kształtowaniu naszej świadomości narodowej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”. Naładowani dobrą energią zadbali odwiedzili kapliczkę na Maciejówce, która upamiętnia mieszkańców zmarłych z powodu epidemii.
Próbna ewakuacja
28.10.2022 r. strażacy z OSP z Ujanowic przeprowadzili w naszej szkole próbną ewakuację połączoną z pokazem udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej wizycie uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowej ewakuacji z budynku w sytuacji zagrożenia oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.
Wspomnienie Św. Jana Pawła II
W dniu 27 października 2022 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji wspomnienia św. Jana Pawła II. W przedstawienie opisujące życie i działalność naszego Świętego Rodaka zaangażowali się uczniowie klasy 4, 5 i 8. Był to szczególny czas, aby na nowo przypomnieć naszym uczniom tę wielką postać św. Jana Pawła II. Święty Jan Paweł II jest ciągle żywym przykładem dla każdego z nas jak żyć i postępować, aby być dobrym i szczęśliwym człowiekiem.
24
Wyjazd do Smykolandii
Dnia 20 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz dzieci z klas I-III pojechały na integracyjną wycieczkę do Smykolandii. Wesoło bawiły się korzystając z różnorodnych atrakcji: toru przeszkód, spinera, toru saneczkowego, zjeżdżalni, tunelów, tyrolki i innych. Wzięły również udział w interesujących warsztatach robotycznych. Dzieci wyjazd uważały za bardzo udany i atrakcyjny.
10
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto nie tylko nauczycieli ale całej społeczności szkolnej. W tym roku uczniowie klasy 4 i 5 pod opieką wychowawcy postanowili świętować ten dzień w radosny i humorystyczny sposób. Montaż słowno-muzyczny w postaci pokazu nauczycielskiej mody, prezentacji współczesnych pomocy dydaktycznych i zabawnego wywiadu szkolnego rozbawił nie tylko grono nauczycielskie ale również uczniów. Nie zabrakło życzeń i podziękowań samorządu szkolnego, emerytowanych nauczycieli obecnych na naszej szkolnej uroczystości oraz przedstawicieli rady rodziców.
2
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
7 października w naszej szkole świętowaliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W każdej klasie poszukiwaliśmy ekspertów w tej dziedzinie, a na koniec wyłoniliśmy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym została Edyta Orzeł. Różnice w wykonywaniu działań na czas były naprawdę niewielkie, dlatego wszystkim uczestnikom należą się szczere gratulacje!
Dodatkowo z tej okazji zorganizowany został konkurs na matematyczną rymowankę związaną z wybranym działaniem, którego zwycięzcą został Hubert Dudek z wierszykiem:
"W drzewie naszym dziupli 6,
w każdej z nich wiewiórek 6.
Ile razem ich tam jest?
Razem ich tam jest 36."
Każdy autor rymowanki otrzymał z rąk pani Dyrektor dyplom i upominek. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!
Archiwum Aktualności