W ostatnim tygodniu nauki, podczas obchodzonego w naszej szkole „Tygodnia Bezpieczeństwa”, gościliśmy wyjątkową osobę – Panią Klaudia Michura , zawodniczkę Kadry Narodowej w snowboardzie alpejskim,🏂🏻 medalistkę Mistrzostw Polski 🥇🏆oraz studentkę AWF w Katowicach.
Pani Klaudia z radością opowiedziała naszym uczniom o swoich zainteresowaniach i sportowej pasji, którą już od najmłodszych lat zaszczepił w niej tata. Szczególną uwagę poświęciła jednak tematowi bezpieczeństwa podczas aktywnego spędzania wolnego czasu i uprawiania różnych dyscyplin sportowych.
Nasz gość zaprezentował dzieciom sprzęt, na którym na co dzień trenuje, podkreślając znaczenie odpowiedniego wyposażenia ochronnego. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne jest zakładanie kasku, ochraniaczy oraz tzw. „żółwika”, chroniącego plecy i kręgosłup przed urazami.
Mieszkanka naszej Gmina Laskowa - turystyka, kultura, rekreacja opowiadała także o determinacji w dążeniu do celu, licznych wyrzeczeniach związanych z treningami oraz ogromnej radości, jaka towarzyszy spełnianiu marzeń i osiąganiu sukcesów sportowych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad Pani Klaudii i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.
Serdecznie dziękujemy Pani Klaudii za poświęcony czas i inspirujące spotkanie. Życzymy wielu kolejnych sukcesów na sportowej drodze i mamy nadzieję, że jej postawa będzie dla naszych uczniów wzorem do naśladowania! 🏂🏻🥇🏆