To już 99 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Aby pamięci o tamtych wydarzeniach nie wymazał upływający czas zadbali uczniowie klasy VI, którzy to przygotowali uroczystą akademię. Słowami wierszy i piosenek przypomnieli tragiczne wydarzenia z lat 1772-1795, pełen nadziei i walki czas I wojny światowej i trudne, pełne poświęcenia lata po odzyskaniu niepodległości.
Aktualności
- Strona główna
- -
- Z życia szkoły
- -
- Aktualności
99 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Śniadanie Daje Moc
Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia.
8 listopada uczniowie z klas I – III najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie. Dzięki pracy dzieci i nauczycieli na naszych szkolnych stołach znalazły się wspaniałe kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki i owocowa wyspa. Przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach.
Spotkanie z p. Damianem Sobolewskim
6 listopada uczniowie klasy 6 i 7 wraz z rówieśnikami i uczniami gimnazjum z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ujanowicach uczestniczyli w nietypowej lekcji wychowawczej. Alkohol, narkotyki, przestępczość są niestety wszechobecne we współczesnym świecie i dotykają coraz to młodsze pokolenie. O swoich doświadczeniach życiowych z tym związanych i o tym jak się uchronić przed różnymi uzależnieniami opowiadał uczniom Damian Sobolewski – tancerz breakdance, autor programu profilaktycznego „breakfilaktyka”. W bardzo emocjonalny i zarazem atrakcyjny sposób przeprowadził z uczniami warsztaty na temat używek, pokazując tym samym alternatywę negatywnego zachowania w postaci pasji – zamiłowania do tańca. Tego dnia nie zabrakło również pokazu tanecznego i projekcji autorskiego filmu.
Spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim
27.10.2017 r. uczniowie klas VI i VII uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim- pisarzem, podróżnikiem, kontynuatorem twórczości Zbigniewa Nienackiego. Spotkanie upłynęło w niezwykle miłej i serdecznej atmosferze. Sam autor w pełnej humoru opowieści przedstawił swoją drogę do kariery literackiej, odpowiadała na liczne pytania, przedstawił najnowsze swoje pozycje książkowe i rozdawał autografy.
Organizatorem spotkania był GOKSiT w Laskowej oraz BP w Ujanowicach.
Zabawa w Smykolandii
25 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego pojechały na wycieczkę do Smykolandii. Wesoło bawiły się korzystając z różnorodnych atrakcji: toru przeszkód, spinera, toru saneczkowego, zjeżdżalni, tunelów, tyrolki i innych. W trakcie przerw w zabawienasi podopieczni częstowali się smakołykami w swerze malucha.
Próbna ewakuacja
Niezwykłe poruszenie wywołało pojawienie się 20.10.2017 r. przed budynkiem szkoły samochodu straży pożarnej wraz z załogą. W tym bowiem dniu odbyła się w naszej szkole próbna ewakuacja. Po sprawnie przeprowadzonej akcji uczniowie mogli dokładnie obejrzeć wóz strażacki, sprzęt gaśniczy oraz uczesniczyć w pokazie udzielania pierwszej pomocy.
Święto drzewa
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia.
W naszej szkole 19 października uczniowie wzięli udział w akcji sadzenia drzew, w ramach której posadzono świerki.
Dzień Edukacji Narodowej
"To dzięki Wam nauczyciele wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej..."
Takie hasło przyświecało uczniom, którzy 13.10.2017 r. w naszej szkole zorganizowali uroczysta akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej".Słowami wierszy, piosenek oraz tańcem dziękowali uczniowie nauczycielom i pracownikom szkoły za ich trud, codzienną wytrwałą pracę, cierpliwość i poświęcenie. Pełne wdzięczności słowa popłynęły do nauczycieli również ze strony Rady Rodziców. W tak ważnym i uroczystym dniu nie mogło zabraknąć gromkiego " Wszystkiego dobrego życzymy życzymy" odśpiewanego przez uczniów swoim nauczycielom. Podczas spotkania głos zabrała pani Dyrektor dziękując wszystkim nauczycielom za Ich pracę i poświęcenie oraz wręczając Im Nagrody Dyrektora Szkoły.
Niezwykli goście w naszej szkole.
10 października uczniowie klas III- VII odbyli niezwykłą podróż w czasie do wydarzeń z okresu wikińskiej ekspansji. Podczas spotkania poznali kulturę i obyczaje Wikingów, najważniejsze elementy mitologii skandynawskiej, obejrzeli prezentację oręża wojów: zbroi, kolczug, hełmów, tarcz i toporów. Sprawdzili swoją wiedzę podczas konkursu, a wszystko to w niezwykle miłej atmosferze. Było to niezwykłe spotkanie dla wszystkich uczestników.
Ślubowanie klasy I
6 października w pięknej, jesiennej scenerii odbyła się niezwykle ważna dla najmłodszych uczniów uroczystość - ślubowanie I klasy.
W tym dniu najmłodsi stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Uczniowie, aby zadośćuczynić wieloletniej tradycji, przed pasowaniem na ucznia, wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami.
Po części artystycznej nastąpiła długo oczekiwana chwila - ślubowanie.
Uczniowski trud został nagrodzony. Dzieci zostały obdarowane prezentami zarówno przez rodziców jak i starszych kolegów i koleżanki. Świadectwem tej wyjątkowej chwili są dyplomy wręczone dzieciom przez p. dyrektor mgr M. Drożdż, kuferki ze słodyczami oraz książeczki SKO.
Teatrzyk kukiełkowy „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”
Śmieciu precz, brudzie precz. Ład, porządek dobra rzecz! Teatr Lalek „Tomcio” z Nowego Sącza przyjechał do naszej szkoły z przedstawieniem „Jaś i Małgosia w krainie ekologii”. Dzieci uwielbiały słodycze, aż w końcu objadły dom Baby – Jagi. Jaś i Małgosia wędrując przez las zniszczyli mrowisko, łamali gałęzie, deptali kwiaty i trawę, płoszyli zwierzęta. Czarownica i wilk opiekunowie lasu uwięzili dzieci- „ za złe uczynki przerobię was na szynki”. Dzieci zrozumiały, że bujna zieleń, czysta woda, taka ma być przyroda. Stali się strażnikami przyrody.
Wyprawa na Jaworz
Jesienna aura pełna zapachów i barw zachęca do pieszych wędrówek. Korzystając z pięknej, jesiennej, słonecznej aury uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wraz z wychowawcami wybrali sie , by zdobyć Jaworz. Była to doskonała okazja, aby sie lepiej poznać, zintegrować, a przede wszystkim aktywnie odpocząć na łonie przyrody.Nie zabrakło wspólnych zabaw, rozmów i pieczonej na ognisku kiełbasy.
Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Zabrzeńskiej oraz Jej Rodzinie za gościnność, jakiej doświadczyliśmy podczas wycieczki.
Konkurs Biblioteczny „Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki’ - etap szkolny rozstrzygnięty
Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” ogłosiło konkurs plastyczny dla klas I, II, III „Tajemnicze znikniecie detektywa Pozytywki”. Konkurs rozpoczął się 31marca, a zakończy 30 września 2017r. Zadaniem uczestników konkursu było przeczytanie książki Grzegorza Kasdepke i przedstawienie w sposób plastyczny: Gdzie jest detektyw Pozytywka? Może wybrał się na wymarzoną wycieczkę dookoła świata? A może udał się w podróż służbową? Na etap szkolny zostało przyniesionych 7 prac plastycznych. Pracę wykonali następujący uczniowie: Julia Augustyn, Stefan Bednarek, Filip Joniec, Paweł Waligóra, Marta Zelek, Anna Jonik, Bartek Pajor. Na etap ogólnopolski zostały wysłane 3 prace: Julii Augustyn, Stefana Bednarek, Ani Jonik. Czekamy na rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotecznego, które nastąpi do 15.11. 2017 r.
UWAGA!
Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi w Sechnej poszukuje osobę chętną na staż na stanowisko pracownik biurowy. Po odbytym stażu szkoła zapewnia zatrudnienie do końca roku szkolnego. Stanowisko przeznaczone jest dla osób zarejestrowanych w Urzędzie Pracy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z naszą placówką.
Witaj szkoło!
4 września w murach naszej szkoły spotkali się nauczyciele, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły i uczniowie, by wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018. Spotkanie rozpoczęła uroczysta akademia pełna ciepłych wakacyjnych wspomnień i zapewnień, że dla wszystkich rozpoczyna się wspaniały, chociaż pełen wyzwań, czas. W tym tak szczególnym dniu nie zapomniano o 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej.Życzenia pomyślności, wytrwałości i wielu sukcesów dla nauczycieli i uczniów złożyła pani Dyrektor, która oficjalnie rozpoczęła rok szkolny 2017/2018.
Rozpoczęcie roku szkolnego
Uwaga Uczniowie i Rodzce!
Rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się 4 września 2017 r. Mszą Św. w Ujanowicach o godz. 8.00.
Serdecznie zapraszamy!
W zakładce "Uczniowie" jest umieszczony także aktualny plan lekcji - zapraszamy do zapoznania się z nim.
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
23 czerwca 2017 r. Mszą Św. w kościele w Ujanowicach, rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po mszy uczniowie kl. V i VI pożegnali szkołę humorystycznymi scenkami szkolnymi, wierszami i śpiewem oraz z radością powitali wakacje. Potem P. Dyrektor mgr Maria Drożdż wręczała podziękowania za współpracę Rodzicom , świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody uczniom naszej szkoły.
Życzmy Rodzicom, uczniom i nauczycielom spokojnego i radosnego wypoczynku wakacyjnego!!!
Zestaw podręczników
W zakładce "dokumenty szkolne" znajdą Państwo zestaw podręczników do poszczególnych klas na rok szkolny 2017/2018. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nim.
Wycieczka do Krakowa do Ogrodu Doświaczeń
W dniu 12.06.2017r. klasy 0 – III wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę autokarową do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie. Ogród Doświadczeń to park edukacyjny utworzony w 2007 roku w Krakowie.
Na początku odbyły się warsztaty w dwóch grupach: dzieci z kl. 0 – I uczestniczyły w warsztatach „Gumisiowy sok”, podczas których poznawali pojęcie gęstości. Na koniec zajęć parami stworzyli magiczny, kolorowy napój, który próbowali. Kl. II – III uczestniczyła w warsztatach „Fizyka balonika”. Podczas zajęć prezentowanych było kilkanaście eksperymentów, każdy z wykorzystaniem balonika. Baloniki były nadmuchiwane, przebijane, podpalane, zgniatane, stanowiły napęd pojazdów poruszających się po ziemi, wodzie i w powietrzu. Uczniowie otrzymali na pamiątkę żółte baloniki. Po warsztatach uczniowie chodząc po parku uczestniczyli w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń, prezentujących różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Dzieci na zakończenie stanęły do pamiątkowego zdjęcia. Pełni wrażeń szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.
Archiwum Aktualności