11 października 2018 r. w pięknej, jesiennej scenerii odbyła się niezwykle ważna dla najmłodszych uczniów uroczystość - ślubowanie I klasy. W tym dniu najmłodsi stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Uczniowie, aby zadośćuczynić wieloletniej tradycji, przed pasowaniem na ucznia, wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami. Po części artystycznej nastąpiła długo oczekiwana chwila - ślubowanie. Uczniowski trud został nagrodzony. Dzieci zostały obdarowane prezentami zarówno przez rodziców jak i starszych kolegów i koleżanki. Świadectwem tej wyjątkowej chwili są dyplomy, legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez p. dyrektor mgr M. Drożdż. Wychowawczyni kl. I p. Zofia Gwiżdż udekorowała pierwszoklasistów granatowymi wstążeczkami oraz biretami. Książeczki SKO wręczyła dzieciom p. Monika Rosiek, która zachęciła dzieci do oszczędzania. Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsoring biretów, dyplomów i zaproszeń. Uczniom kl. I życzymy samych szóstek, piątek.
Aktualności
- Strona główna
- -
- Z życia szkoły
- -
- Aktualności
ŚLUBOWANIE KLASY I
Patriotyczne zmagania z ortografią - VI Dyktando Niepodległościowe "Po prostu o historii"
9.10.2018 r. uczniowie klas V- VIII przystąpili do VI Dyktanda Niepodległościowego " Po polsku o historii". "Wygrał Polskę na fortepianie"- tak brzmiał tytuł tekstu, z którym mierzyli się uczniowie klas V-VI , a opowiadał on o roli, jaką w historii naszego kraju, w drodze do niepodległości, odegrał Ignacy Jan Paderewski. Uczniowie klas VII -VIII mierzyli się z tekstem opowiadającym o historii Święta Niepodległości od momentu ustanowienia aż po czasy nam współczesne. Dzisiejsze dyktando, to kolejny punkt szkolnych obchodów 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Szlakiem Niepodległej
Piękna, słoneczna, jesienna aura towarzyszyła uczniom klas VI- VIII, którzy 5 października wyruszyli na cmentarz "Na Jastrząbce" w Kamionce Małej, by oddać hołd, zapalić znicze i pomodlić się za poległych w 1914 roku żołnierzy. Wybór celu wycieczki nie był przypadkowy, miejsce to bowiem ściśle wpisuje się w obchody 100 lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Był to nie tylko mile spędzony czas ale prawdziwa lekcja historii związana z miejscem tak ważnym dla naszego regionu.
Przedstawienie "Orlątko"
Dnia 5 października uczniowie klas I-V obejrzeli bajkę przygotowaną z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to piękna opowieść o białych orłach, historii Polski, pieśniach patriotycznych i symbolach naszego kraju. Trzy czarne orły uwięziły orlątko i chciały zniszczyć wszystkie polskie bajki i piosenki. Na szczęście krasnale im pokrzyżowały plany. Uwolnione małe orlątko wyfruninęło w świat i stało się pięknym symbolem wolności i niepodleglości.
Wyjazd do Smykolandii
Dnia 4 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz z klas I-III pojechały na wycieczkę do Smykolandii. Wesoło bawiły się korzystając z różnorodnych atrakcji: toru przeszkód, spinera, toru saneczkowego, zjeżdżalni, tunelów, tyrolki i innych. Dzieci brały także udział w ciekawych innowacyjnych zajęciach z kodowania pt. "Photon jako środek dydaktyczny wdrażający doprogramowania", podczas których bawiły się z interaktywnym robotem.
Żywa lekcja historii
3.10.2018 r. uczniowie klas I -VIII uczestniczyli kolejny już raz w żywej lekcji historii. Tym razem spotkanie poświęcone zostało historii Polski i Europy w okresie napoleońskim. Uczniowie mieli możliwość przypomnienia sobie historii naszego hymnu narodowego, ważnych wydarzeń, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości, historii polskiego oręża i umundurowania. Tematyka spotkania doskonale wpisała się w szkolne obchody 100 Rocznicy Odzyskania niepodległości.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole
W przeddzień obchodzonego w Polsce Dnia Głośnego Czytania w młodszych klasach odbyła się akcja pod nazwą "Starsi czytają młodszym". Przedstawicielki Szkolnego Klubu Wolontariusza, uczennice klasy siódmej odwiedziły przedszkolaków i uczniów klas 1-3. Nie była to jednak zwykła wizyta, ale wycieczka wyobraźnią w baśniowy świat. Wolontariuszki gościły na zajęciach w młodszych klasach aby głośno czytać. Z racji przypadającego Dnia Głośnego Czytania wolontariuszki zaprezentowały swoim młodszym kolegom i koleżankom wybrane pozycje z kanonu literatury dziecięcej, m.in. "Cudaczek- Wyśmiewaczek", "Szewczyk Dratewka", "Nasza mama czarodziejka". Wspólne spotkania przy książce to świetna okazja aby rozwijać pamięć, język i wyobraźnie.
BohaterON w klasie IV
Uczniowie klasy IV we wrześniu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON – włącz historię”, która polegała na wysłaniu kartki do Powstańca Warszawskiego.
Nasi uczniowie najpierw poznali zasady pisowni pocztówek, a następnie w ramach ćwiczeń praktycznych postanowili wysłać kartkę do żyjących Powstańców walczących w obronie Ojczyzny. Pocztówki, które napisali, zawierały nie tylko pozdrowienia, ale przede wszystkim podziękowania za odwagę, która powinna być powodem do dumy i godnym wzorem do naśladowania dla najmłodszych.
Dzięki udziałowi w akcji uczniowie mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności i sprawić bohaterom odrobinę radości ciepłymi słowami płynącymi wprost z serca.
"W trosce o bezpieczeństwo"- spotkanie z przedstawicielem KPP
Początek roku szkolnego, to doskonała okazja, by przypomnieć uczniom zasady bezpieczeństwa. W tym celu 18.09. 2018 r. uczniowie klas IV-VIII spotkali się z przedstawicielem KPP w Limanowej. Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, rozmawiano o bezpieczeństwie w szkole, w drodze do i ze szkoły, w gospodarstwie rolnym i domowym. Spotkanie z policjantem i szczera rozmowa pozwoliła na rozwianie wielu wątpliwości nurtujących naszych uczniów.
Spotkanie z policjantem
13 września 2018 r. odbyło sie spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielem KPP w Limanowej, którą reprezentował Dzielnicowy Gminy Laskowa.
Początek roku szkolnego to doskonała okazja, by przypomnieć uczniom naszej szkoły zasady bezpiecznego poruszania sie po drogach. Drugim ważnym tematem było bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym i podczas prac polowych. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali wypowiedzi Pana Dzielnicowego a na koniec zasypali go pytaniami, na które dostali wyczerpujące odpowiedzi.
Poświęcenie nowych sali lekcyjnych
Dzisiejszego dnia nasze myśli i słowa wdzięczności kierowaliśmy ku tym, dzięki którym oddano do użytku salę lekcyjną znajdującą się na I piętrze budynku naszej szkoły. Dzięki wsparciu władz gminnych oraz zaangażowaniu i pomocy osób prywatnych i pracowników szkoły nasi uczniowie uczyć się będą z komfortowych warunkach. Aktu poświęcenia dokonał ksiądz Katecheta, który słowami modlitwy dziękował za tak cenny dar, prosząc jednocześnie o Bożą opatrzność i opiekę dla wszystkich, którzy z tych pomieszczeń będą korzystać.
Wszystkim, którzy przyczynili się do oddania do użytku nowej sali lekcyjnej serdecznie dziękujemy!!!
Dziennik elektroniczny
Dziennik elektroniczny można również otworyć tutaj:
Czas pożegnać wakacje
" Wakacje, wakacje, to wesoły czas...", ale jak to zwykle w życiu bywa wszystko, co dobre szybko się kończy. Prędko skończyło się i tegoroczne lato. Piękne wrześniowe słońce powitało wszystkich, którzy przybyli do szkoły, by wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny 2018/2019. Słowami wierszy i piosenek żegnali uczniowie wakacje i witali szkołę po długiej przerwie. Do zebranych kilka słów skierowała pani Dyrektor życząc zarówno uczniom, rodzicom jak i nauczycielom wytrwałości w pracy, cierpliwości i wielu sukcesów.
UWAGA UCZNIOWIE!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym planem lekcji na rok szkolny 2018/2019, który jest dostępny w zakładce UCZNIOWIE.
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Na ten dzień czekali z niecierpliwością wszyscy uczniowie naszej szkoły. Po uroczystej Mszy Świętej tłumnie, w obecności rodziców i nauczycieli zebrali się w murach szkoły, by zakończyć rok szkolny 2017/2018. Była to doskonała okazja, by podsumować osiągnięcia i nagrodzić za: bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, prace na rzecz szkoły, osiągnięcia w dziedzinie sportu. Swoje nagrody otrzymali najlepsi czytelnicy i najbardziej aktywni członkowie SKO. Na koniec wszystkim zebranym życzenia zdrowych, pogodnych i bezpiecznych wakacji złożyła pani Dyrektor.
Wyjście do Biblioteki Publicznej w Ujanowicach
20 czerwca klasy I-III wybrały się wraz z wychowawcami do Ujanowic do Biblioteki Publicznej, gdzie uczniom klasy I założono karty czytelnicze. Wszyscy zainteresowani mogli wypożyczyć książki. Pani bibliotekarka przygotowała dla nich niespodziankę – wspólnie z nią oprawiali i naprawiali zniszczone stare książki. Wszyscy zostali obdarowani słodyczami i zakładkami. Na koniec każdy zajadał się pysznymi lodami.
Nowy zestaw podręczników
W zakładce "dokumenty szkolne" znajdą Państwo zestaw podręczników do poszczególnych klas na rok szkolny 2018/2019. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z nim.
Dzień Języków Obcych
Jeden z ostatnich dni przed wakacyjną przerwą upłynął naszym uczniom trochę w innym klimacie, a to za sprawą warsztatów i zajęć związanych z kulturą krajów niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. O tym, że należy promować bogactwo kulturowe Europy i uczyć się języków obcych bez względu na wiek, wiedzą już uczniowie klas IV - VII. Zajęcia zorganizowane przy współpracy nauczycieli j. niemieckiego i j. angielskiego przybliżyły uczniom tematykę związaną z kulturą Niemczech i Wielkiej Brytanii. Uczniowie chętnie włączali się do udziału w konkursach wiedzy i quizach, nie zabrakło scenek sytuacyjnych i wspólnego śpiewania znanej wszystkim piosenki "Panie Janie" w wersji angielskiej i niemieckiej. Odważni mogli zmierzyć się z "tongue twisters" - łamańcami językowymi oraz znaczeniem przysłów w języku angielskim. Zajęcia zostały przeprowadzone w miłej atmosferze a uczniowie z entuzjazmem i zaciekawieniem chłonęli wiedzę o krajach europejskich.
Wycieczka do Zakopanego
14.06.2018 r. uczniowie klas IV- VII wraz z wychowawcami odwiedzili Zakopane. Mimo iż miasto to przywitało nas pochmurnym niebem i przelotną mżawką. humor wszystkim dopisywał. Dzięki obecności przewodnika, który towarzyszył wycieczkowiczom mogliśmy zapoznać się z historią i ciekawostkami związanymi z odwiedzanymi przez nas miejscami. Pierwsze kroki skierowaliśmy pod Wielką Krokiew. Miejsce to wtwarło ogromne wrażenie, zwłaszcza na tych, którzy taki obiekt widzieli pierwszy raz. Pobyt w Muzeum Tatrzańskim był doskonałą okazją do poznania historii regionu, bogactwa naturalnego i kulturalnego, fauny i flory. Mogliśmy zajrzeć do wnętrza góralskiej chaty, przyjrzeć się sprzętom codziennego użytku, strojom ludowym codziennym i odświętnym. Zarówno pobyt w Muzeum Tatrzańskim jak i na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku dostarczył wiadomości na temat ludzi związanych z Podhalem, zasłużonych dla rozwoju regionu, tych, którzy w swoich utworach opisywali piękno Zakopanego, spisywali ludowe podania i legendy, badali, wyznaczali i opisywali szlaki turystyczne, badali miejscową florę i faunę lub po prostu zakochali się w tym miejscu i tutaj postanowili zamieszkać. Zaduma i refleksja towarzyszyła wszystkim podczas wizyty w Sanktuarium Narodowym na Krzeptówkach. Świątynia jest bowiem votum wdzięczności Górali za ocalenie życia Jana Pawła II i wyrazem Ich miłości do Wielkiego Polaka. Późnym popołudniem wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do domu.
I Gminny Konkurs "Malować jak... Matejko"
Dnia 14 czerwca w szkole w Kamionce Małej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom I Gminnego Konkursu Plastycznego "Malować jak... Matejko". Uczniowie naszej szkoły zdobyli piewsze trzy miejsca w młodszej grupie wiekowej. I miejsce zajął Łukasz Filipek, II Edytka Orzeł, a III Natalia Zelek. Uczniowie otrzymali piękne nagrody i uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Oprócz zwycięzców każdy uczeń, który brał udział w konkursie dostał piękny pamiątkowy dyplom i nagrodę.
Archiwum Aktualności