13.12.2018 r. Adrian Orzeł, Kasia Grzegorzek, Agnieszka Zelek, Julia Pławecka, Julia Augustyn i Ania Filipek reprezentowali naszą szkołę podczas XIV Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Szkole Podstawowej w Jaworznej. Prezentacja utworów patriotycznych, zyskała uznanie w oczach komisji konkursowej, a szczególnie interpretacja Kasi Grzegorzek, której przyznano II miejsce.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Aktualności
- Strona główna
- -
- Z życia szkoły
- -
- Aktualności
XIV Gminny Konkurs Recytatorski
Przedświąteczna akcja SKW iSU
Okres bożego narodzenia, to czas, kiedy nasze myśli kierujemy ku bliskim nam osobom. Wśród nich nie może zabraknąć osób związanych i zasłużonych dla naszej społeczności i szkoły. To właśnie z myślą o Nich członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza i Samorządu Uczniowskiego przygotowali upominki i złożyli serdeczne świąteczne życzenia.
XXI Konkurs „Wczoraj i dziś Gminy Laskowa”
7 grudnia 2018 r. odbył się XXI Konkurs „Wczoraj i dziś Gminy Laskowa” tradycyjnie organizowany przez GOKSiT w Laskowej. W tym roku reprezentowali nas uczniowie klasy VI – Jakub Woźniak i Adrian Filipek, którzy zajęli III miejsce spośród szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch etapów – prezentacji multimedialnej na temat wybranej postaci historycznej związanej z naszymi terenami oraz testu wiedzy. Adrian i Kuba wspaniale zaprezentowali postać Jana Antoniego Stacha – wybitnego prawnika urodzonego w Ujanowicach, którego Rosjanie zamordowali wiosną 1940 r. w Katyniu. Jeszcze raz gratulujemy Kubie i Adrianowi!
Wizyta św. Mikołaja w naszej szkole
Jest taki jeden dzień w roku, na który wszyscy czekają - zarówno ci młodsi jak i starsi. Wizyta Świętego Mikołaja jest dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. 5 grudnia mury naszej szkoły odwiedził niezwykły gość z ogromnym worem prezentów. Uczniowie z drżącym sercem podchodzili do Niego, by wykazać się wiedzą i umiejętnościami oraz by odebrać zasłużone upominki. Westchnieniom ulgi towarzyszyły gromkie brawa, a całe spotkanie upłynęło w niezwykle miłej atmosferze.
Wyjazd na spektakl Jemiołuszek świąteczny duszek
Dnia 5 grudnia 2018 r. klasy 0-3 obejrzały przedstawienie pt. "Jemiołuszek świąteczny duszek".
Leśny elf Jemiołuszek mieszka w gałęziach drzew. Co roku, na Boże Narodzenie, opuszcza to miejsce i wędruje do ludzkich domostw, gdzie zawisa najczęściej przy wejściowych drzwiach. Tym razem zagadał się z Krasnalem i nie chcąc się spóźnić frunął dwa razy szybciej niż wolno elfom. Zahaczył o konar i spadł w objęcia śpiącego Misia. Czy Jemiołuszek zdąży wznieść się nad drzwiami domu Świętego Mikołaja zanim ten wyruszy z prezentami dla dzieci?
My to już wiemy bo ogladaliśmy uważnie :)
Zapraszamy do magiczej krainy, w której mieszka Jemiołuszek.
Andrzejkowy Bal Wszystkich Świętych.
28.11.2018 r. naszą szkołę odwiedziły niezliczone rzesze świętych. Na szkolnym korytarzu spotkać można było spacerujących papieży, proboszczów, święte Jadwigi i Kingi, świętego Franciszka, Karolinę itp. Podziwiać można było niezwykłą pomysłowość i inwencję twórczą naszych uczniów, którzy starannie przygotowali się do zabawy andrzejkowej. Zanim jednak zabawa taneczna się rozpoczęła był czas na tradycyjne wróżby, konkurs wiedzy o życiu i działalności świętych oraz pokaz talentów. Nad wszystkim czuwał ksiądz katecheta, a pomagali Mu wychowawcy klas. Spotkanie zakończyła tradycyjna zabawa taneczna, a co nas spotka w przyszłości czas pokaże.
Akcje charytatywne w naszej szkole
Zbliżający się wielkimi krokami miesiąc grudzień to świetna okazja aby włączyć się w akacje charytatywne organizowane na terenie naszej szkoły. Klub Wolontariusza zachęca i zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wsparcia w ramach akcji "Góra Grosza". To już 19 edycja zbiórki grosików i monet, które w tym roku trafią do dzieci, które nie wychowują się w swoich rodzinach. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia nasza szkoła przystąpiła również do kampanii charytatywnej "Świąteczne Kartki Dobroczynne", nie zapominajmy o tym pięknym zwyczaju wysyłania tradycyjnych, świątecznych kartek. I najważniejsze - warto pomagać innym :) Szczegółowe informacje o akcjach znajdują się na plakatach na terenie szkoły.
Dziadek do orzechów i cztery królestwa
2.11.2018 r. uczniowie klas IV -VI wraz z opiekunami w sądeckim kinie Helios obejrzeli film pt." Dziadek do orzechów i cztery królestwa" .Bohaterką filmu jest Clara, dziewczyna poszukująca jedynego w swoim rodzaju klucza, który pozwoli jej otworzyć pudełko z darem od zmarłej matki. W czasie poszukiwań trafia do tajemniczej, magicznej krainy. Tam spotyka żołnierza, Phillipa. Razem stają do walki ze złą Matka Ginger, władczynią Czwartego Królestwa, aby zdobyć klucz i zaprowadzić ład i porządek w całej krainie.
Międzyszkolna Liga Przyrodnicza
W zakładce UCZNIOWIE znajdują się informacje na temat Międzyszkolnej Ligi Przyrodniczej, jej regulamin, jak również zadania dla klasy 8. Zapraszamy uczniów do zapoznania się z nimi.
XXI Młodzieżowy Rajd Turystyczny szlakiem cmentarzy "Jak oni w 1914..."
W dniach 9-10 listopada 2018 roku, odbył się XXI Młodzieżowy Rajd Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej „Jak Oni w 1914 roku...”, w którym po raz drugi udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. W rajdzie uczestniczyło 28 drużyn. Dziewięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. M. Rosiek wystąpiła pod nazwą „Sechlańskie orlęta”. Uczniowie klasy VI, VII i VIII po pokonaniu niemal siedmiogodzinnej trasy Laskowa-Rajbrot- Łąkta Górna- Żegocina okazali się nie tylko wytrawnymi piechurami, ale także wspaniale zaprezentowali się podczas konkursu pieśni patriotycznej. Za patriotyczny wieniec oraz za wykonanie utworu „O mój rozmarynie” zostali nagrodzeni I miejscem! Po nocy spędzonej w szkole w Laskowej uczniowie uczestniczyli w uroczystej mszy świętej na cmentarzu z okresu I wojny światowej na Jastrząbce, gdzie złożyli hołd poległym żołnierzom paląc znicze i składając ręcznie wykonany wieniec. Była to szczególna lekcja patriotyzmu, której długo nie zapomnimy.
Rekord dla niepodległej
Z okazji stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości ,nasz szkoła włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Dokładnie o godz. 11.11 odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Była to doskonała sposobność, żeby razem godnie uczcić Święto Niepodległości.
Próbna ewakuacja
9.11.2018 r. strażacy z OSP z Ujanowic przeprowadzili w naszej szkole próbną ewakuację połączoną z pokazem udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej wizycie uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowej ewakuacji z budynku w sytuacji zagrożenia oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.
Wieczornica niepodległościowa
W tym roku mija 100 lat od kiedy Polska odzyskała niepodległość. Pamiętajmy o tych wydarzeniach i ludziach, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju. Wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Bardzo łatwo jest ją stracić, bardzo trudno odzyskać. Tym, którzy walczyli, oddawali swoje życie za wolność Ojczyzny winniśmy szacunek. Jeżeli nie będziemy szanować przeszłości, przyszłe pokolenia nie będą szanowały nas i o ten szacunek nie będziemy mieli prawa prosić. Tym wszystkim, którzy walczyli o odzyskanie przez Polską niepodległości, ginęli na polu walki, w więzieniach, na zesłaniu- tym, którzy dbali, by Polacy nie zapomnieli kim są poświęcone zostało to spotkanie.
Uczniowie SP w Sechnej laureatami XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego
28 .10.2018 r. w sali MOK w Mszanie Dolnej odbyła się uroczystość poświęcona pamięci zamordowanego Ks. kan. Józefa Jamroza, połączona z finałem Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego i Literackiego. Wśród nagrodzonych osób znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Prace: Julii Augustyn, Tomasza Gwiżdż, Klaudii Grzegorzek i Karola Joniec zdobyły I miejsce , utwory : Agnieszki Augustyn, Joanny Zabrzeńskiej oraz Wiktorii Grzegorzek zdobyły II miejsce, natomiast : Marta Zelek, Dawid Kiławiec i Karol Augustynotrzymali wyróżnienia.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Wizyta uczniów z Rojówki
W dniach 19.-21.10.2018 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły w Rojówce. Dla nich był to pierwszy pobyt w naszej miejscowości. Wraz z opiekunami zwiedzili gospodarstwo rolne państwa Jońców, gdzie zapoznali się z produkcją suski sechlańskiej, odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne " Wiśniowy Sad" na Kobyłczynie, wspólnie modlili się w miejscowej Kaplicy. W sobotnie popołudnie na wspólnie zorganizowanym ognisku swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Łososina Dolna- pan. S. Golonka oraz Wójt Gminy Laskowa- pan P. Stach. Sobotnie spotkanie zakończyła wspólna dyskoteka.
Bijemy Rekord Resuscytacji krążeniowo-oddechowej razem z WOŚP
We wtorek,16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Całe wydarzenie rozpoczęło się dokładnie o godzinie 12.00 na sali gimnastycznej. Po obejrzeniu filmu instruktażowego 65 uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami rozpoczęło resuscytację, która trwała nieprzerwalnie pół godziny. Akcji patronowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
"Znajdź mnie i kiedyś odwiedź" - spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą
22 października uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Zbigniewem Kołbą. Na początku spotkania dzieci dowiedziały się o tym jak ważny jest długi i spokojny sen. Później autor zadał kilkanaście zagadek, na które dzieci odpowiedziały bez zastanowienia, po czym przeszedł do informacji na temat tego, jak ludzie pisali książki i co się od tych czasów zmieniło. Pisarz opowiedział skąd czerpał pomysły i ile czasu zajęło napisanie Znajdź mnie i kiedyś odwiedź. Książka ta, oprócz wiedzy,uczy umiejętności "czytania" map. Na koniec uczniowie naszej szkoły zakupili książkę z autografem i dedykacją pisarza. Zadowoleni wrócili do szkoły na dalsze lekcje.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Nauczyciela, to bardzo ważna data w naszym szkolnym kalendarzu. 12 października w murach naszej szkoły pojawili się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani pedagodzy, by wspólnie świętować. Uczniowie słowami wierszy i piosenek dziękowali swoim nauczycielom za przekazywaną wiedzę, trud, wysiłek i cierpliwość. Podczas spotkania głos zabrała pani Dyrektor składając nauczycielom serdeczne życzenia i wręczając wyróżniającym się pracownikom szkoły nagrody.
AKCJA „ODBLASKI” PZU w klasach I – III
PZU ogłosiła akcję „Odblaski z Niestraszkiem”. Uczniowie kl. I – III otrzymali odblaski. Niektórzy uczniowie klas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczny powrót ze szkoły do domu”. Zadaniem dzieci było przedstawić w formie ilustracji , dowolną techniką plastyczną pracy „ Jak bezpiecznie wracam ze szkoły do domu?”. Z naszej szkoły prace plastyczne narysowali: Joanna Bednarek z kl. I, Amelia Oleksy z kl. II, Bartłomiej Pajor z kl. III. Pracę plastyczną należało utrwalić na nośniku elektronicznym w postaci pojedynczego pliku graficznego (zdjęcia). Dziękujemy rodzicom za zgłoszenia swoich dzieci do w/w konkursu. Czekamy na ogłoszenie wyników.
ŚLUBOWANIE KLASY I
11 października 2018 r. w pięknej, jesiennej scenerii odbyła się niezwykle ważna dla najmłodszych uczniów uroczystość - ślubowanie I klasy. W tym dniu najmłodsi stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. Uczniowie, aby zadośćuczynić wieloletniej tradycji, przed pasowaniem na ucznia, wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami. Po części artystycznej nastąpiła długo oczekiwana chwila - ślubowanie. Uczniowski trud został nagrodzony. Dzieci zostały obdarowane prezentami zarówno przez rodziców jak i starszych kolegów i koleżanki. Świadectwem tej wyjątkowej chwili są dyplomy, legitymacje szkolne wręczone dzieciom przez p. dyrektor mgr M. Drożdż. Wychowawczyni kl. I p. Zofia Gwiżdż udekorowała pierwszoklasistów granatowymi wstążeczkami oraz biretami. Książeczki SKO wręczyła dzieciom p. Monika Rosiek, która zachęciła dzieci do oszczędzania. Dziękujemy Radzie Rodziców za sponsoring biretów, dyplomów i zaproszeń. Uczniom kl. I życzymy samych szóstek, piątek.
Archiwum Aktualności