2.12.2014 r. uczniowie klas IV-V naszej szkoły wraz z nauczycielem j. polskiego podziwiali piękna wystawę prezentowaną w Bibliotece Publicznej w Ujanowicach. Wśród wystawianych prac znalazły sie przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe, obrazy, rzeźby i płaskorzeźby oraz prace uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez bibliotekę.
Aktualności
- Strona główna
- -
- Z życia szkoły
- -
- Aktualności
Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Ujanowicach.
Szkolny Konkurs Recytatorski
1.12.2014 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego, którego celem było wytypowanie uczniów, którzy reprezentować będą naszą szkołę podczas etapu gminnego. Uczniowie klas I-VI recytowali wybrane przez siebie utwory, a ich wykonanie oceniała komisja konkursowa, której przewodniczyła pani Dyrektor. Uznanie w oczach konkursowego jury zyskały recytacje: K. Pławeckiej ( kl. VI), P. Filipka ( kl. VI), K. Grzegorzek ( kl. III) i A. Filipka ( kl II). Uczniowie ci będą reprezentować naszą szkołę 10 grudnia podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Jaworznej.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !
Andrzejki 2014
W dniu 27 listopada 2014 roku cała szkoła bawiła się na Andrzejkach. „Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać!”- takie hasło dzieci przez każdą wróżb wypowiadały. Wróżb było wiele: „Lanie wosku”, „Trzy kubki”, „Imiona chłopców”, „Imiona dziewczyn”, „Zawody”. Aby wróżby się spełniły koniecznie trzeba było złożyć dary: „Hokus – pokus, czary mary, aby wróżby się spełniły złóżmy dary”. Dzieci z klas I-III do miski z wodą wrzucały grosiki, które potem przewodniczący z klas wyławiali i wrzucali do puszki: „Góra grosza”. Zabawa taneczna przebiegała wspaniale. Dzieci miały stroje: czarownic, piratów, księżniczek, wróżek. Wspólny poczęstunek w tak dużej grupie, inne atrakcje oraz świetny humor dopisywał dzieciom do końca imprezy. Następne Andrzejki będą za rok. Spełnienia wróżb.
Klasy IV- VI rozpoczęły zabawę andrzejkową od Karaoke. Śpiewali znane im piosenki, których tekst był wyświetlany na ekranie , a podkład muzyczny słychać było w tle. Radości ze śpiewania było co nie miara. Były śpiewy solo i zespołowe. Potem uczniowie bawili się w kręconą butelke z pytaniami i wyzwaniami. Niektóre wyzwania były bardzo trudne, ale uczniowie dali sobie z nimi wspaniale radę. Nastepnie przeprowadzili wróżby andrzejkowe: Jakie imię bedzie miała wybranka lub wybranek w zależności od płci; Jaki zawód czeka cię w przyszłości? Kolejna wróżba to lanie wosku i odczytywanie z cienia przeznaczenia. Dużo śmiechu było podczas starej zabawy w "Ciciubabkę". Kolejna część wieczorku andrzejkowegorozpoczęła się tańcem belgijskim w wykonaniu wiekszości uczniów starszych klas.Dalsze tańce odbywały się solo, w parach lub w grupach. Oczywiście nie obeszło się bez poczestunku dla uczniów. Andrzejki były udane, ale sie skończyły.Do przyszłego roku.
96 Rocznica Odzyskania Niepodległości
To już 96 lat odkąd Polska odzyskała niepodległość. Aby pamięci o tamtych wydarzeniach nie wymazał upływający czas zadbali uczniowie klas IV-V, którzy to przygotowali uroczystą akademię. Słowami wierszy i piosenek przypomnieli tragiczne wydarzenia z lat 1772-1795, pełen nadziei i walki czas I wojny światowej, triumf " Cudu nad Wisłą" i trudne, pełne poświęcenia lata po odzyskaniu niepodległości. Uświadomili również wszystkim,że wolność nie jest nam dana raz na zawsze i naszym obowiązkiem jest dzisiaj pamiętać o tamtych wydarzeniach.
ROZDANIE NAGRÓD W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W UJANOWICACH.
Dnia 28.10.2014r. nastąpiło rozdanie nagród w Bibliotece Publicznej w Ujanowicach dla uczniów klasy I, II, III w Konkursie plastycznym „Ilustrujemy książeczki Wiesława Drabika”. Dziewięcioro uczniów wraz z opiekunem, kursowym busem pokonało drogę. Oto lista nagrodzonych dzieci: klasa I( Marta Zelek, Julia Augustyn, Dawid Kiławiec), klasa II (Adam Janus, Jolanta Jonik, Tomasz Pajor), klasa III( Klaudia Grzegorzek, Agnieszka Augustyn, Joanna Zabrzeńska). W bibliotece na dzieci czekał dyrektor GOKS i T w osobie pana Zdzisława Pajora, który osobiście wręczał nagrody książkowe, dyplomiki podpisane przez autora książeczek, oraz nagrody rzeczowe w postaci kredek i bloków. Pani bibliotekarka bardzo mile przywitała dzieci, częstowała je cukierkami. Pan dyrektor GOKS i T gratulował wszystkim dzieciom tak ładnych prac. Po skończonej ceremonii wręczania nagród dzieci mogły wypożyczyć dla siebie książeczki. Wszystkie dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do szkoły. GRATULUJEMY!
WYCIECZKA KLAS 0 – III
WYCIECZKA KLAS 0 – III DO LDK I KINA „KLAPS” ORAZ MUZEUM REGIONALNEGO I SKLEPU ZOOLOGICZNEGO „KOBRA”.
W dniu 23.10.2014r. dzieci z klasy „0” i młodszej grupy szkolnej odbyli wycieczkę autokarową do Limanowskiego Domu Kultury i Kina „Klaps”. Chociaż pogoda nie była najlepsza, wszystkim dzieciom dopisywał humor. Niektóre dzieci po raz pierwszy jechały tak wygodnym autokarem i tak wysoko siedziały w autokarze. Film „Pszczółka Maja” wszystkim dzieciom bardzo się podobał i przyjaciele Mai: Gucio, pasikonik Filip a nawet szerszeń Gryzek. Niektóre dzieci oglądały po raz pierwszy film na dużym ekranie, po raz pierwszy były w kinie. Po skończonym filmie cała grupa udała się do Regionalnego Muzeum Ziemi Limanowskiej. Pani przewodnik ciekawie opowiadając oprowadziła dzieci po salach w muzeum. Dzieci zachwycały się makietą linii kolejowej: Limanowa - Chabówka, podziwiały eksponaty zgromadzone w muzeum. Była też wystawa „Apteka” i całe jej wyposażenie, wystawa etnograficzna, wystawa „Salonik”. Z wielkim zainteresowaniem dzieci oglądały różne stroje, narzędzia, przedmioty, urządzenia. Następnie udaliśmy się do sklepu zoologicznego „Kobra”. W sklepie dzieci nie mogły się napatrzeć zwierzętom, akcesoriom do pielęgnacji i hodowli. Różne gatunki ryb, legwany, pytony, świnki morskie, miniaturowe króliki, pająki, myszy, szczury, kameleony, chomiki i różne gatunki zwierząt. Po wizycie w sklepie zoologicznym nasza wycieczka dobiegła końca. Wszystkie dzieci zadowolone i uśmiechnięte wróciły do domu. WIĘCEJ TAKICH WYCIECZEK!
VI EDYCJA PROGRAMU ,,KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”
Jak co roku klasa I z naszej szkoły bierze udział w VI edycji programu ,,Klub Bezpiecznego Puchatka”. Uczniowie otrzymali już edukacyjne książeczki, które samodzielnie podpisali. W ramach zajęć będą utrwalać wiedzę o zasadach ruchu drogowego, o tym , jak unikać zagrożeń i jak bezpiecznie spędzać czas w domu, w szkole i w czasie zabawy. Do Klubu Bezpiecznego Puchatka zostali też zaproszeni Rodzice dzieci, otrzymując edukacyjne broszurki. Uczniowie klasy I otrzymali CERTYFIKAT POTWIERDZAJĄCY UDZIAŁ W VI EDYCJI PROGRAMU. W listopadzie dzieci klasy I przystąpią do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Każde dziecko klasy I, które rozwiąże wszystkie zadania i weźmie udział w teście zdobędzie Dyplom Klubu Bezpiecznego Puchatka. Gry i zabawy, które są w książeczce, ciekawe ćwiczenia związane z kosmicznymi podróżami oraz ciekawostki i ważne informacje na temat kosmosu uprzyjemnią pracę z książeczką. ŻYCZYMY POWODZENIA NA TEŚCIE BEZPIECZEŃSTWA!
Dzień Nauczyciela
14 października w murach naszej szkoły spotkali się Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Rodzice oraz Uczniowie, by wspólnie świętować Dzień Nauczyciela.W części artystycznej uczniowie słowami wierszy i piosenek dziękowali nauczycielom za przekazywaną wiedzę, opiekę i wyrozumiałość oraz obdarowywali swoich nauczycieli drobnymi upominkami. Słowa podziękowania popłynęły również ze strony Pani Dyrektor orazRrodziców. Dziekowali oni wszystkim za współpracę, życząc jednocześnie pogody ducha, zdrowia, spełnienia marzeń w życiu zawodowym i prywatnym. Wyróżniający się nauczyciele w tym dniu otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody za swoją pracę.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego.
Akcja "Cała szkoła czyta dzieciom klasy 0"
"Cała szkoła czyta dzieciom klasy 0" to akcja, w której raz w miesiącu uczniowie wybranej klasy czytają przedszkolakom ich ulebione utwory w ramach zajęć relaksacyjnych.
W miesiącu wrześniu Klaudia Joniec i Patryk Filipek - uczniowie klasy VI - z zacięciem aktorskim przeczytali dzieciakom z "0" baśń Hansa Christiana Andersena p.t. " Ołowiany żołnierzyk".
Teatrzyk kukiełkowy ,,Pinokio” z bajką ,,Czerwony Kapturek”.
Dnia 13. 10. 2014 r. dzieci klasy 0 i uczniowie klas I – III obejrzeli Teatrzyk kukiełkowy ,, Pinokio” z Nowego Sącza pt. , ,, Czerwony Kapturek”. Wszyscy zapamiętali sekwencję ,,Mam chrapkę na Babkę”. Wielkie kukiełki, obrazy, piosenki bardzo podobały się naszym dzieciom. Mama Czerwonego Kapturka, Czerwony Kapturek, Wilk, Leśniczy, ptak to wielkie kukiełki, którymi poruszali aktorzy. Uczniowie nie mogli ich utrzymać podczas pamiątkowych zdjęć. Dzieci były zadowolone z obejrzanego przedstawienia. Co się stało z Wilkiem? Zamieszkał w ogrodzie zoologicznym. Było wiele śmiechu i radości.
Szkolny konkurs plastyczny ,,Ilustrujemy książeczki Wiesława Drabika” został rozstrzygnięty.
W roku szkolnym 2014/15 nasza szkoła współpracuje z Biblioteką Publiczną w Ujanowicach.
W dniu 13. 10. 2014r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny dla klas I – III ,,Ilustrujemy książeczki Wiesława Drabika. W konkursie wzięło udział 19 prac plastycznych z klas I – III. Klasa I prace plastyczne wykonywała na Kółku czytelniczym, a klasy II i III w domu. Dzieci mogły korzystać z książeczek autora Wiesława Drabika wypożyczonych z Biblioteki Publicznej w Ujanowicach. Po 3 prace z każdej klasy zostały wybrane ( 9 )najładniejszych i samodzielnie wykonanych. Te prace będą zaniesione do Biblioteki Publicznej na Gminny Konkurs plastyczny, a wystawa tych prac i innych eksponatów będzie w grudniu w świetlicy Wiejskiej. Każde dziecko, które narysowało ilustrację do przeczytanej książeczki autora Wiesława Drabika otrzymało z rąk pani dyrektor nagrodę pocieszenia. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Gratulujemy i dziękujemy.
V edycja projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem” realizowany przez Bank Ochrony Środowiska.
Ten projekt ma charakter międzyszkolny.
Klasy I – III realizują prozdrowotny program edukacyjny ,,Aktywnie po zdrowie”. W ramach tego programu realizujemy projekt,, Zdrowo jem, więcej wiem”, który rozpoczął się w październiku 2014r., a koniec nastąpi w maju 2015r. Każda z tych klas jest już po zajęciach edukacyjnych. Projekt obejmuje: jesień, zimę, wiosnę. Każde działanie kończy się raportem, który wysyła opiekun projektu wraz ze zdjęciami. Życzymy klasom I – III owocnej pracy.
Wycieczka do Limanowej
W środę 08.10.2014 r. uczniowie klas IV - VI wybrali się autobusem na wycieczkę do Limanowej. Na miejscu w Limanowskim Domu Kultury obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Akademia Pana Kleksa" , w wykonaniu aktorów warszawskich. Śmiechu było co niemiara. Uczniowie aktywnie włączali się w realizację przedstawienia wielokrotnie zachecani przez aktorów.
Potem uczniowie zwiedzili w Regionalnym Muzeum Limanowskim wystawy o historii kolejnictwa, o pierwszej aptece oraz różnych przedmiotów codziennego użytku w dawnych czasach z terenu limanowszczyzny.
Spotkanie z policjantem
15 września 2014 r. odbyło sie spotkanie uczniów naszej szkoły z przedstawicielami KPP w Limanowej, którą reprezentował Dzielnicowy Gminy Laskowa.
Początek roku szkolnego to doskonała okazja, by przypomnieć uczniom naszej szkoły zasady bezpiecznego poruszania sie po drogach. Drugim ważnym tematem było bezpieczeństwo dzieci w gospodarstwie rolnym i podczas prac polowych. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali wypowiedzi Pana Dzielnicowego a na koniec zasypali go wieloma pytaniami , na które dostali wyczerpujące odpowiedzi.
Witamy nowy rok szkolny 2014/2015
„ Żegnajcie nam wakacje, witaj nasza szkoło” - takie hasło przyświecało wszystkim, którzy 1 września zgromadzili się w Szkole Podstawowej w Sechnej, by rozpocząć nowy rok szkolny 2014/2015. Słowami wierszy i piosenek dzieci żegnały minione wakacje i witały wrzesień. Nie zapomniano tez w tym dniu o tragicznych wydarzeniach z lat 1939-1945. Był to niezwykle ważny dzień w życiu uczniów klasy I, którzy to zostali pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wójt gminy Laskowa Stanisława Niebylska, która przyjęła nasze zaproszenie i uroczyście rozpoczęła nowy rok szkolny oraz spotkała się z dyrekcją, nauczycielami oraz pracownikami szkoły.
W swoim wystąpieniu Pani wójt życzyła wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom wytrwałej i owocnej pracy, cierpliwości oraz Bożej pomocy i opieki na cały rok szkolny, podkreślając jednocześnie trudną i bardzo odpowiedzialną rolę nauczyciela w obecnych czasach. Spotkanie zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor.
Nad całością spotkania czuwała pani mgr Z. Gwiżdż.
"Do zobaczenia"
Takie hasło przyświecało nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz zaproszonym gościom, którzy 27 czerwca zgromadzili się w murach naszej szkoły, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2013/2014. Spotkanie to miało wyjątkowy charakter dla uczniów klasy VI- było to bowiem dla nich spotkanie pożegnalne. Po uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy VI nastąpiło wręczenie nagród dla uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i sporcie, wykazali się 100% lub wzorową frekwencją, pracowali na rzecz szkoły i reprezentowali ją na zewnątrz. Dyplomy otrzymali najlepsi czytelnicy, osoby uhonorowane tytułem " Przyjaciela Szkoły" oraz rodzice naszych absolwentów. Na zakończenie wszystkim zebranym pani dyrektor złozyła życzenia zdrowych, słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji.
W tym roku szkolnym mury naszej szkoły opuścili: P. Bednarek, J. Gwiżdż, K. Gwiżdż, M. Kiławiec, M. Kiławiec, D. Król, D. Odroniec, N. Olchawa, M. Pajor, W. Pajor. Uczniowie ci od września będą uczniami gimnazjum w Ujanowicach.
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA.
Dzień Patrona Szkoły - Św. Królowej Jadwigi
9 czerwca nasza szkolna społeczność obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Od początku istnienia naszej szkoły jej patronką i opiekunką była i jest Święta Królowa Jadwiga. Podczas uroczystej Mszy Święte,j odprawionej w Kaplicy w Sechne,j poświęcona została figurka Św. Królowej Jadwigi. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole. Po uroczystym apelu, który przybliżył nam sylwetkę i zasługi naszej Patronki, uczniowie zostali nagrodzeni za udział w konkursach: wiedzy, plastycznym, recytatorskim, na najpiękniejszy strój królowej, piosenkę. O to, by nikomu nie zabrakło sił podczas konkursowych zmagań zadbała Rada Rodziców, która dla wszystkich ufundowała słodki poczęstunek.
Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Sechnej
O tym, jak ważna jest rodzina w życiu każdego człowieka nie trzeba nikogo przekonywać. W Szkole Podstawowej w Sechnej już po raz kolejny, 1 czerwca, zorganizowano „Dzień Rodziny”- święto kochanych Mam, drogich Tatusiów i Ich Dzieci. Nasze serdeczne zaproszenie przyjęli Rodzice i licznie przybyli do szkoły na uroczystość. Czekały tutaj na wszystkich miłe niespodzianki.
Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, na którą to składały się zdjęcia dzieci z rodzicami lub fotografie całych rodzin. Materiały do tej prezentacji zbierane były w szkole przez cały rok szkolny. Ogromne wzruszenie, łzy i śmiech gościły na twarzach rodziców podczas pokazu, który odbył się w pięknej oprawie muzycznej i plastycznej.
Część artystyczna, na którą składały się wiersze i piosenki w j. polskim i j. angielskim były doskonałą okazją, by podziękować Rodzicom za ich miłość, wsparcie, cierpliwość i opiekę .Nie zabrakło i konkurencji sprawnościowych. Rodzice wraz z dziećmi walczyli o tytuły : „Mistrzyni ubijania”, „Mistrzyni obierania”,”Mistrzyni krawiectwa”, „Mistrza rzutu do celu” itd. Konkurencje te dostarczyły wielu emocji zarówno tym, którzy przystąpili do konkursowych zmagań jak i tym, którzy ich dopingowali.
Uroczystość upłynęła w niezwykle miłej atmosferze, a nad całością czuwały panie: M. Rosiek i J. Węglarz.
Wycieczka do Krakowa
28 czerwca uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wybrali sie na wycieczkę do Krakowa. Na trasie ich wędrówki znalazły się: Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Rynek Główny, Kosciół św. Piotr i Pawła, Katedra na Wawelu i oczywiście Zamek Królewski. Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy i obejrzeliśmy eksponaty zgromadzone w Skarbcu, Zbrojowni i Komnatach Królewskich. Korzystają z pięknej pogody uczniowie podziwiali dziedziniec zamkowy oraz piękną panoramę Krakowa rozciągającą sie z wawelskiego wzgórza. Późnym popołudniem wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wrócili do swoich domów.
Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni
Dnia 20.05.2014 r. klasy 0 – III wybrały się na upragnioną wycieczkę autokarową do Kopalni Soli w Bochni. Humor i pogoda dopisywały wszystkim dzieciom i nauczycielom – opiekunom wycieczki. Sama podróż autokarem w tak licznej grupie (45) osób wywarła na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wycieczka. Sam zjazd windą szybem do kopalni soli w małych grupkach w świetle latarki górniczej i ten półmrok, zgrzyt i szum w uszach, na pewno dzieci zapamiętają na długo. Dwóch przewodników oprowadzało nasze dzieci, ciekawie opowiadając o pracy górników, o ich narzędziach, urządzeniach, którymi górnicy posługiwali się przed wiekami. Wyprawa przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska, prezentacje multimedialne oraz przejażdżka pociągiem były największą atrakcją wycieczki. W Kaplicy pani przewodnik opowiedziała legendę o pierścieniu Św. Kingi, zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie. Dzieci mogły zakupić pamiątki, pograć na boisku w Kopalni, pobawić się w kąciku zabaw, pohuśtać się na drewnianych huśtawkach i na innych drewnianych urządzeniach i przyborach. Wszyscy szczęśliwi wrócili do szkoły.
Archiwum Aktualności