Kolejny raz uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji charytatywnej. Tym razem włączyli się w działania Limanowskiej Akcji Charytatywnej " Zostań Mistrzem Świata w Dobroci. KILOMETRYDOBRA.PL", której to celem jest zebranie pieniędzy na potrzeby podopiecznych fundacji oraz próba pobicia rekordu Gunnessa w układaniu szeregu monet o jednym nominale. W Polsce są to złotówki. Akcja potrwa w naszej szkole do czerwca, a opiekę nad akcją sprawuje Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariatu.
Aktualności
KILOMETRYDOBRA.PL
Bajka "Magiczne słowo"
30 marca uczniowie klas 0-3 obejrzeli przedstawienie w wykonaniu Teatru Lalek "Bajka" pt. "Magiczne słowo". Głównym przesłaniem historii był problem wychowawczy - główna bohaterka Lenka była bardzo kapryśna i znudzona, nie chciala bawić się z siostrą i słuchać mamy. Po kłótni z najbliższymi wolała uciec z domu niż ich przeprosić. Na szczęście liczne przygody, które przeżyła w lesie nauczyły ją pokory - wróciła do domu i przeprosiła mamusię i siostrę.
Pamiętajmy, że słowo przepraszam potrafi zdziałać cuda i naprawić to, co boli. Każdy czasami zrobi coś niewłaściwego, złego, zarówno dziecko, jak i rodzic, ale ważne jest by umieć przyznać się do błędu i przeprosić.
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Szanowni Rodzice!
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sechnej ogłasza rekrutację do Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2017/2018. Wnioski dostępne są w szkole. Dzieci, które uczęszczały do oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2016/17 składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018.
Szkolny etap Konkursu plastycznego „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni” za nami
Uczniowie z klas: I – III oraz IV – VI wzięli udział w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. Konkurs ogłosił Komendant Główny PSP – Szef Obrony Cywilnej Kraju za pośrednictwem Wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Z klas I – III wzięło udział 19 uczniów. Z klas IV – VI uczniowie wykonali 9 prac. Do etapu powiatowego przeszły prace plastyczne: Z klas I – III: B. Pajor z kl. I, A. Zelek z kl. II, T. Augustyn z kl. II, Julia Augustyn z kl. III, M. Zelek z kl. III. Z klas IV – VI: A. Grzegorzek z kl. IV, J. Jonik z kl. IV, A. Augustyn z kl. V, K. Grzegorzek z kl. V, D. Jonik z kl. V, K. Augustyn z kl. VI. Wszyscy uczniowie za wykonane prace plastyczne otrzymają nagrody. Gratulujemy!
Pierwszy Dzień Wiosny
"Witaj Wiosno"- tymi słowami uczniowie uczcili nadejście najpiękniejszej pory roku - wiosny. W tym dniu uczniowie spotkali się z panią J. Michalik- dyrektorem Miejskiej Biblioteki w Limanowej, która to zebranym dzieciom i nauczycielom zaprezentowała kilka tekstów związanych tematycznie z wiosną, Wielkim Postem i Wielkanocą. Czytanym tekstom towarzyszyły liczne gry, zabawy i zagadki czytelnicze. Dzieci uczestniczyły również w krótkiej pogadance, podczas której dowiedziały się jak ogromną rolę w życiu i prawidłowym rozwoju człowieka odgrywa czytanie i sama książka. W tym dniu uczniowie wzięli udział w kilku konkursach, podczas których mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat wiosny, przetestować swoją sprawność fizyczną podczas licznych konkurencji sportowych oraz prezentowali scenki rodzajowe związane z kulturalnym zachowaniem w: domu, szkole, sklepie, autobusie, na ulicy, podczas rozmowy telefonicznej i przy stole. Na uczniów biorących udział w Szkolnym Konkursie Kaligraficznym oraz konkursie plastycznym "W stumilowym lesie" czekały atrakcyjne nagrody.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!
Konkurs "Kangur Matematyczny"
16 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.
Konkurs przeprowadzony był w dwóch kategoriach:
„Maluch” – klasy 3. i 4. szkół podstawowych;
„Beniamin” – klasy 5. i 6. szkół podstawowych;
Malucha z klasy czwartej pisali: Adrian Filipek i Adam Grzegorzek, a beniamina pisała Kasia Grzegorzek z klasy piątej, oraz Justyna Waligóra i Karol Joniec z klasy szóstej.
Matematyczne "Poniedziałkowe łamigłówki"
Od grudnia 2016 do połowy marca 2017 roku odbywał się w naszej szkole szkolny konkurs matematyczny pt. „ Poniedziałkowe łamigłówki”. W konkursie uczestniczyło 12 osób z klas 4-6. Uczniowie w każdy poniedziałek zmagali się z nową łamigłówką matematyczną.
A oto uczniowie którzy zdobyli najwięcej punktów:
I miejsce – Dorota Jonik – 72 pkt.
II miejsce – Agnieszka Augustyn – 66 pkt.
III miejsce – Klaudia Grzegorzek i Adrian Filipek – 64 pkt.
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy!!!
Konkurs przyrodniczy "Świetlik"
14 marca 2017 r. odbył się w szkole konkurs przyrodniczy „Świetlik”. Konkurs przebiegał w dwóch etapach: etap przygotowawczy oraz test finałowy. Etap przygotowawczy do konkursu, polegał na wykonaniu zestawu doświadczeń konkursowych przez uczestników w dowolnym terminie od dnia 18 stycznia do dnia 14 marca 2017 r. Drugi etap, czyli Test Finałowy, X edycji Konkursu odbył się 14 marca 2017. Z klasy piątej w konkursie brały udział dwie dziewczynki Agnieszka Augusty i Klaudia Grzegorzek, a z klasy szóstej Katarzyna Augustyn, Justyna Waligóra oraz Karol Joniec.
XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski
Już XIV raz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów spotkali sie w Laskowej na Powiatowym Konkursie Recytatorskim twórczości ks. Jana Twardowskiego. W tym roku naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V Agnieszka Augustyn, która przedstawiła tekst " O świętych ". Na wszystkich uczestników czekały cenne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !
" Bogowie i Herosi. Opowieści Afrodyty"- spektakl muzyczny
08.03.2017 r. uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami obejrzeli w LDK spektakl muzyczny pt. " Bogowie i Herosi. Opowieści Afrodyty". Aktorzy Teatru muzycznego FORTE przenieśli widzów w świat starożytnych bohaterów. Poznali perypetie Odyseusza, losy Tezeusza i Ariadny, historię Prometeusza i Syzyfa. Dowiedzieli się, że bohaterami świata mitów kierowały: honor, wierność i prawdomówność - cechy ustępujące dziś miejsca pieniądzom, karierze i taniej sławie.Przewodniczką po tych fascynujących historiach jest sama Afrodyta- piękna bogini miłości, która próbowała przekonać nas , że od miłości jest już tylko krok do nienawiści czy zemsty.
Spektakl muzyczny "Dzwonnik z Notre Dame"
8 marca 2017 r. klasy 0-3 wraz z opiekunami obejrzeli spektakl muzyczny "Dzwonnik z Notre Dame". Dziś, w czasach coraz większego zapotrzebowania na tolerancję, kiedy konieczne jest uczenie najmłodszych, by nie wyśmiewali się z odmienności innych, historie takie jak ta, mają swój niezwykły wydźwięk. Odbiła się ona niebywale pozytywnym echem. „Dzwonnik z Notre Dame” to piękna opowieść o garbatym Quasimodo, który pokonuje swój lęk przed otoczeniem, przełamując barierę samotności i odrzucenia. Bo któż z nas choć raz nie czuł się osamotniony? To jednocześnie historia o miłości, tęsknocie i możliwości odwrócenia złego losu. Przygody głównego bohatera Quasimodo, opowiada w zabawny sposób dowcipny Garguś zdobiący katedrę Notre Dame. Jest on również jedynym przyjacielem głównego bohatera, który w humorystyczny sposób komentuje jego zachowanie. Mimo to od samego początku wspiera Quasimodo w jego poczynaniach.
Ten fascynujący ponadczasowy spektakl muzyczny, w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek z przepiękną, poruszająca do łez muzyką, a dodatkowo wzbogacony efektami i projekcjami multimedialnymi oraz grą świateł, wprowadził nas w tą wyjątkową i wzruszającą opowieść.
Znajdź właściwe rozwiązanie – program profilaktyki palenia tytoniu dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej.
W ramach realizacji projektu „Znajdź właściwe rozwiązanie” uczniowie klas IV-VI wzięli udział w zajęciach warsztatowych podczas, których omawianie były skutki palenia, zarówno czynnego jak i biernego. Efektem ich pracy są wytwory plastycznego o tematyce antynikotynowej przygotowane przez uczniów kl. IV. Ponadto w ramach zaplanowanych działań przeprowadzono pogadankę na temat przebiegu uzależnienia od papierosów, zajęcia warsztatowe na temat skutków palenia i konieczności zapewnienia sobie prawidłowego żywienia i czystego powietrza, co więcej uczniowie w formie testu sprawdzali swoją wiedzę na temat skutków palenia, a uczniowie kl. V i VI przygotowali prezentacje multimedialne na temat nikotynizmu.
Konkurs pięknego pisania w klasach II – III za nami.
Pod koniec lutego uczniowie z klasy II i III wzięli udział w konkursie kaligraficznym. Klasa II przepisywała wiersz „Kolorowa zima”, a klasa III wiersz „Nad książką”. Nie przyznano I miejsca. II miejsce w kl. II zajęli: Agnieszka Zelek, Tomek Augustyn. Dawid Grzegorzek, Filip Joniec. III miejsce zajęły: Ania Jonik, Natalka Zelek. W kl. III drugie miejsce zajęli: Julia Augustyn, Marek Filipek. III miejsce zajęli: Tomek Gwiżdż, Dawid Kiławiec, Stefan Bednarek. Wszyscy uczniowie otrzymają drobne upominki.
Gratulujemy!!!
CERTYFIKAT „Śniadanie Daje Moc”
Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający udział naszej szkoły w ogólnopolskim programie „Śniadanie Daje Moc” będącego elementem edukacji zdrowotnej, organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia. 8 listopada 2016 r. odbyło się wspólne śniadanie na jadalni szkolnej. Na co dzień przypominamy uczniom o 12 zasadach zdrowego żywienia.
Projekt „Jeżdżę z głową”
Trzech uczniów kl. III: Julia Augustyn, Marek Filipek, Marta Zelek ukończyło kurs narciarski SLAN Sport przy stacji Laskowa – Kamionna w ramach małopolskiego projektu nauki jazdy na nartach „ Jeżdżę z głową, czyli bezpieczny sport”. Zakończenie zajęć mile zaskoczyło wszystkie dzieci. Uczestnicy „szkółki”narciarskiej” otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.
Etap szkolny Konkursu Plastycznego „Przygoda w Stumilowym Lesie” rozstrzygnięty!
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu – Filia w Limanowej we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami szkolnymi i nauczycielami klas I – III powiatu limanowskiego ogłosiła Konkurs plastyczny dla uczniów klas I- III szkoły podstawowej „Przygoda w Stumilowym Lesie”. W etapie szkolnym brało udział 14 prac. Z kl. I pracę wykonał Pajor Bartek, z kl. II: Karol Augustyn, Filip Joniec, Ania Jonik, Paweł Waligóra, Agnieszka Zelek, Natalia Zelek, z kl. III prace wykonali: Julia Augustyn, Stefan Bednarek, Marek Filipek, Tomasz Gwiżdż, Dawid Kiławiec, Piotr Waligóra, Marta Zelek. Dwie prace plastyczne można przesłać do konkursu rejonowego. Naszą szkołę będą reprezentowały prace: Pajor Bartek – kl. I, Augustyn Julia- kl. III. Wszyscy uczestnicy prac plastycznych na etapie szkolnym otrzymają nagrody. Życzymy sukcesów w konkursie plastycznym.
Harmonogram wyjazdów "Jeżdżę z głową"
Zajęcia będą się odbywać w podziale na grupy w poniższego harmonogramu:
Grupa
Termin
Godzina
VII gr. Sechna,
Krosna, Ujanowice
czwartek 26.01.2017
Sechna 15.20
VII Sechna, Krosna, Ujanowice
czwartek 02.02.2017
Sechna 7.50
VII Sechna, Krosna, Ujanowice
środa 08.02.2017
Sechna 7.50
Dzień Babci i Dziadka
Zgodnie z wieloletnią tradycją 20 stycznia 2017 r. w murach naszej szkoły pojawili się niezwykli goście - Babcie i Dziadkowie, którzy przyjęli zaproszenia swoich wnuków. Słowami wierszy i piosenek nasi uczniowie pragnęli podziękować Im za wszystko to, co od Nich otrzymali : cierpliwość, wyrozumiałość, uwagę i morze miłości. Nie mogło zabraknąć gromkiego " STO LAT" i prezentów, tym cenniejszych, że wykonanych samodzielnie. Do serdecznych życzeń przyłączyli się też szkolni kolędnicy, którzy swoim występem umilali zebranym wspólnie spędzany czas.
XXIII Przegląd Grup Kolędniczych
23 raz uczniowie reprezentowali naszą szkołę podczas Gminnego Przeglądu Grup Kolędniczych w Laskowej. Nasza grupa kolędnicza z gwiazdą zaprezentowała program oparty na tradycji kolędowania w naszej miejscowości. Pastorałkom i kolędom towarzyszyły kwestie wygłaszane gwarą, co zyskało uznanie w oczach komisji konkursowej. Z pamiątkową statuetką oraz nagrodą wrócili nasi kolędnicy do szkoły.
Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa, to jedna z wielu szkolnych uroczystości, w której chętnie uczestniczą nauczyciele, rodzice i uczniowie, w tym roku szkolnym przypadła ona 12 stycznia. Po części artystycznej, którą przygotowali uczniowie klas II- VI swój program zaprezentowała szkolna grupa kolędnicza. Spotkanie karnawałowe było doskonałą okazją do wręczenia nagród uczniom, którzy brali udział w konkursach szkolnych lub reprezentowali naszą szkołę na zewnątrz.
Nagrody zostały wręczone uczestnikom Gminnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych - nagrodę specjalną otrzymała praca Kacpra Kiławiec z klasy III, I miejsce - szopka Edyty Orzeł (klasa "0") i Adriana Orzeł (klasa IV).
oraz Szkolnego konkursu SKO pt. „Moja karta bankomatowa”. I miejsce zajęli: Julia Augustyn i Bartłomiej Pajor, II miejsce: Kasia Augustyn, Joanna Zabrzeńska, Agnieszka Augustyn, Ania Jonik, Dorota Jonik, Jola Jonik, Filip Joniec, a III miejsce zajęli: Mateusz Filipek, Adrian Filipek, Mateusz Augustyn.
Po części artystycznej dalsza część upłynęła na zabawie tanecznej oraz licznych grach i konkursach. O to, by nikomu nie zabrakło siły zadbali rodzice, którzy dla wszystkich przygotowali słodki poczęstunek.
Archiwum Aktualności