Dzień 30 kwietnia skupił naszą społeczność szkolną na apelu poświęconym wspomnieniu 224 rocznicy uchwalenia konstytucji. Uczniowie klas IV – VI pod opieką pani Joanny Węglarz przypomnieli zebranym kolegom, koleżankom oraz gronu pedagogicznemu o tym ważnym wydarzeniu historycznym z 1791 roku. W tym dniu nie zabrakło „Mazurka Trzeciego Maja” oraz wierszy upamiętniających niezwykle ważne wydarzenia z przeszłości.
Aktualności
WIWAT MAJ, TRZECI MAJ, RADOŚĆ ŚWIĘCI POLSKI KRAJ!
Jan Paweł II - Pamiętamy!
To już 10 lat odkąd " odszedł do Domu Ojca". Pamięć o Wielkim Polaku nadal jest żywa wśród milionów ludzi na całym świecie. Aby uczcić pamięć o Wielkim Pielgrzymie uczniowie klas IV-VI przygotowali uroczysty apel, podczas którego przypomnieli życie i działalność Jana Pawła II.
Międzynarodowy Dzień Ziemi
Czyste pwietrze, lasy, wody, to nasze współne dobro, o które należy szczególnie dbać. O tym przypomnieli nam uczniowie, którzy 23.04.2015 r. w naszej szkole przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi. Słowami wierszy i piosenek próbowali przekonać wszystkich, że nie należy stać bezczynnie i przyglądać się jak inni niszczą nasze środowisko, ale należy sprawy wziąźć we własne ręce. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż szum wody, szelest liści, zapach kwiatów i traw i poczucie, że żyjemy w zgodzie z otaczającą nas przyrodą.
Poranek Wielkanocny
Święta tuż, tuż! O tym mogli się przekonać nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie, którzy we wtorkowy poranek (31.03.2015 r.) spotkali się, by wspólnie przeżywać ten niezwykły wielkanocny czas. W pięknych słowach wierszy i piosenek uczniowie klas II- III przypomnieli zwyczaje, obrzędy i potrawy oraz wyjaśniali, co powinno znaleźć się w koszyczku niesionym do święcenia. Nie mogło zabraknąć życzeń, tych składanych przez dzieci swoim nauczycielom i kolegom oraz serdecznych słów, które do wszystkich zebranych skierowała pani Dyrektor. Poranek Wielkanocny był również doskonałą okazją do wręczenia nagród uczniom, którzy w minionym okresie wzięli udział w konkursach i akcjach charytatywnych. Nagrodzeni zostali uczniowie, którzy włączyli sie w przygotowania Kiermaszu Wielkanocnego oraz ci, którzy wykazali sie talentem i odwagą i wzięli udział w Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.
Nad całością spotkania czuwała pani Ewelina Gwiżdż.
Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej „You can sing”.
Wiosna to nie tylko czas kiedy rośliny budzą się do życia ale również uczniowie naszej szkoły. I tak oto wraz z powitaniem wiosny swój talent językowy i przede wszystkim wokalny zaprezentowały nasze szkolne „słowiki”. Po raz pierwszy na terenie szkoły odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej zorganizowany przez panią Joannę Węglarz. Uczniowie klas I – VI prezentowali wybrane przez siebie utwory z repertuaru piosenek dziecięcych oraz utworów współczesnych.
Nagrody przyznane zostały uczniom w dwóch kategoriach wiekowych.
Wśród uczniów klas I –III wyróżnienie otrzymała solistka Joanna Zabrzeńska (kl. III) oraz duet dziewczynek z klasy I – Julia Augustyn oraz Marta Zelek.
W kategorii klas IV – VI na wyróżnienie zasłużyły dwa duety: Natalia Stachoń Bukowiec z Patrycją Orzeł (kl. V) oraz Katarzyna Augustyn i Justyna Waligóra (kl. IV).
Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
Charytatywny kiermasz świąteczny.
Po raz kolejny rodzice, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej, której celem było pozyskanie funduszy na potrzeby szkoły. W ruch poszły więc: papier, bukszpan, różnokolorowa bibuła, krepina, wielokolorowe cekiny, kolorowe koraliki, wstążki, styropian, siano a nawet słoma, bazie, drobne gałązki i oczywiście tysiące szpilek. Wśród przygotowanych na kiermasz charytatywny rzeczy pojawiły się wielkanocne pisanki, koszyczki, kulki, zajączki, baranki i kurczątka, świąteczne stroiki oraz przepiękne kompozycje. Nad całą tą ferią barw, kształtów i kolorów unosił się aromatyczny zapach wspaniałych bab wielkanocnych tych wielkich, średnich i małych, które to nasi uczniowie wraz z rodzicami upiekli, pięknie udekorowali i przynieśli do szkoły. Wszystkie te rzeczy trafią na niedzielny kiermasz ( 22.03.2015 r.), który to poprowadzą uczennice naszej szkoły.
Wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania kiermaszu charytatywnego na rzecz naszej szkoły serdecznie dziękujemy.
Pierwszy Dzień Wiosny
20 marca 2015 roku odbyło się Powitanie Wiosny. Najpierw prezentowały się przed całą szkołą „Panienki Wiosenki” śpiewając piosenki, recytując wiersze. Wszystkie „Wiosenki” zajęły I miejsca. Następnie „Mali Odkrywcy” czyli doświadczenia i eksperymenty w wykonaniu uczniów kl. 0-VI wprawiły w osłupienie wszystkich zebranych: uczniów, nauczycieli, rodziców. Po zdumiewających pokazach wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody rzeczowe. Tak spędziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.
" Jeżdżę z głową czyli bezpieczny sport"
W miesiącach lutym i marcu 2015 r. 9 uczniów naszej szkoły wzięło udział w projekcie „ Jeżdżę z głową, czyli bezpieczny sport”. Pomysłodawczynią projektu była poseł na Sejm RP Jagna Marczułajtis- Walczak, a całemu przedsięwzięciu patronował Marek Sowa- Marszałek Województwa Małopolskiego. W ramach Projektu Nauki Jazdy na Nartach uczniowie poznawali tajniki tej dyscypliny sportu. Na zajęciach uczyli się jak prawidłowo dobierać sprzęt, bezpiecznie poruszać się po stoku, poznawali techniki narciarskie, a przede wszystkim świetnie się bawili wraz z rówieśnikami pod czujnym okiem opiekunów i instruktorów. Zakończenie zajęć mile zaskoczyło wszystkie dzieci. Uczestnicy „ szkółki narciarskiej” otrzymali bowiem pamiątkowe dyplomy i medale.
Powiatowy Konkurs Recytatorski
17.03.2015 r. po raz kolejny odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski twórczości ks. Jana Twardowskiego. W tym roku naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III Kasia Grzegorzek, która komisji konkursowej przedstawiła utwór pt.” O Tomku”. Jej występ został bardzo wysoko oceniony, a Kasia otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.
Serdecznie gratulujemy!
Teatr Młodego Widza z Wolimierza
17 marca 2015 roku dzieci z klas 0-III ponownie udały się na wycieczkę autokarową do Limanowskiego Domu Kultury. Obejrzały fragmenty trzech bajek: „Świniopas”, „Nowe szaty cesarza”, „Brzydkie kaczątko”. Młodzi aktorzy z Wolimierza sprostali oczekiwaniom i wymaganiom najmłodszej widowni. Najbardziej spodobał się pełen wigoru dziadek, który był narratorem. Był taniec i śpiew. Dzieci odwiedziły również limanowskie zakłady pracy. Poznały pracę jubilera, zegarmistrza, szewca. Takie określenia jak zydel czy kopytko dla dzieci stanowiło nie lada wyzwanie. Pogoda dopisała, dlatego też dzieci spędziły czas w miejskim parku, by odpocząć i zjeść drugie śniadanie. Wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły oraz czekają na następną wycieczkę.
Program „Czyste powietrze wokół nas”
Dzieci oddziału przedszkolnego w naszej szkole realizują zadania programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „ Czyste powietrze wokół nas”, opracowanego przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie.
Cele główne programu:
1. Wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym
tytoniowy.
2. Zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy
przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń.
Cele szczegółowe:
1. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów.
2. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów - „wydobycie” dymu papierosowego.
3. Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego.
4. Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
5. Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.
ITT- " Plastusiowy pamiętnik"
Któż z nas nie zna Plastusia, Tosi, ołówka, scyzoryka, gumki " Myszki" i wielu jeszcze innych bohaterów "Plastusiowego pamiętnika". Wiele razy w dzieciństwie przeżywaliśmy wspólnie wesołe i radosne chwile, jak również i te smutne. 6.03.2015 rokuuczniowie klas 0-III mieli szansę ponownie sie z nimi spotkać, tym razem oglądając spektakl teatralny Internetowego Teatru Telewizji. Spotkanie ze sztuką, a zwłaszcza z ulubionymi bohaterami, dostarczyło małym widzom niezapomnianych wrażeń.
Warsztaty ceramiczne SKO
5 marca w SP w Sechnej w ramach działalności SKO, odbyły sie warsztaty ceramiczne, które poprowadziła pani Elżbieta Zając- Zbrożek. Spotkanie to rozpoczęło się od krótkiego wystąpienia, w którym to przybliżona została dzieciom rola pieniądza i banków, wspólnie zastanawiano się, po co oszczędzamy i w jaki sposób można wykorzystać zgromadzone pieniądze.
Po krótkiej instrukcji, jak należy postępować z gliną i przyborami, nasi uczniowie przystąpili do pracy. Spod ich zwinnych rączek wychodziły okrągłe monety, prostokątne banknoty, misternie ozdobione różnymi wzorami i motywami, skarbonki w kształacie wielkanocnych pisanek lub koszyczków. Bardzo cenne okazały wskazówki Prowadzącej, która to pokazywała dzieciom różne techniki i sposoby pracy z gliną. Wszystkim uczestnikom spotkania dostarczyło to niezapomnianych wrażeń, a prace wykonane w tym dniu, długo będą przypominały to niezwykłe wydarzenie.
SKO przy SP w Sechnej nagradza swoich członków.
O tym, że należy oszczędzać wiedzą doskonale uczniowie Szkoły Podstawowej w Sechnej, którzy to systematycznie oszczędzają w SKO. Na początku marca podczas podsumowania I półrocza działalności SKO miało miejsce również nagrodzenie tych członków, którzy najczęściej odwiedzali SKO i wpłacali na książeczki swoje oszczędności. Wśród wyróżnionych i nagrodzonych znalazło się 11 osób, które to z rąk Pani Dyrektor odebrały nagrody. Fundatorem nagród był Bank Spółdzielczy w Limanowej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy
Więcej>>
Szkolne walentynki
Walentynki, to święto tych, których kochamy, lubimy i szanujemy. Aby łatwiej było okazać uczucia, członkowie SU zorganizowali w naszej szkole Pocztę Walentynkową. Starannie przygotowane i misternie ozdobione pudełko bardzo szybko wypełniło się kartkami, a doręczaniu tych "niezwykłych listów" towarzyszyły ogromne emocje, westchnienia ulgi i nieśmiałe uśmiechy na twarzy obdarowanych osób.
„ Cała szkoła czyta dzieciom klasy 0”
W listopadzie uczennice klasy V Renata Jonik i Natalia Augustyn przeczytały dzieciom z klasy 0 bajkę Magdaleny Kuczyńskiej „ Lis i zając” oraz wiersz autorstwa Stanisława Jachowicza „Chory kotek”. W grudniu uczennice tej samej klasy Natalia Stachoń Bukowiec i Patrycja Orzeł pięknie recytowały wiersze Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha „ i „Żabka Helusia”. W styczniu i lutym dzieciom z klasy 0 wiersze czytali uczniowie klasy IV. Na początku stycznia Kasia Augustyn przeczytała bajkę Ignacego Krasickiego Czapla, ryby i rak” a Karol Joniec pięknie recytował wiersz Jana Brzechwy „Globus”. Pod koniec stycznia uczniowie klasy IV Justyna Waligóra i Dawid Stachoń Bukowiec recytowali wiersze Jana Brzechwy „ Samochwała’ i Ignacego Krasickiego „Mysz i kot”. W lutym Mateusz Augustyn i Sebastian Pajor przeczytali dzieciom klasy 0 wiersze Jana Brzechwy „ Żuk” i „Koziołeczek”.
Teatrzyk kukiełkowy „Kot w butach”
4 lutego 2015 roku dzieci z klas 0-III obejrzeli przedstawienie kukiełkowe pt.: „Kot w butach”. „Kto ma kota, ten ma szczęście, ufaj kotu on wybawi Cię kłopotu”. Rzeczywiście kot przyniósł szczęście swojemu Panu Jankowi. Kukiełki: kot, Janek, bracia Janka, królewna, król, królowa, Stangred, magik Szaraban, lew, mysz bardzo podobały się. Dzieci zapamiętały sentencje króla: „Nie łatwo, oj nie łatwo odmówić kobiecie”. Scenografia i muzyka wprawiły dzieci w zachwyt. Chociaż na chwile dzieci znalazły się w świecie baśni i magii. Kot w butach?
Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia nasze szkolne mury odwiedzili niezwykli goście - nasze Drogie Babcie i Kochani Dziadkowie, którzy to przyjęli nasze zaproszenie i tłumnie przybyli do szkoły, by wspólnie z wnukami świętować ten dzień. Po uroczystej akademii, na którą składały się wiersze i piosenki podkreślające jak wielką rolę w życiu wnuków odgrywają Dziadkowie, przyszła pora na gromkie STO LAT oraz prezenty, tym cenniejsze, że wykonane przez dzieci samodzielnie. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć naszych szkolnych kolędników, którzy wszystkim zgromadzonym życzyli wszystkiego co najlepsze w 2015 roku.
Konkurs SKO rozstrzygnięty.
20 stycznia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Sechnej odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym SKO. Organizatorem konkursu oraz fundatorem nagród był Bank Spółdzielczy w Limanowej. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów, a do organizatorów wpłynęły ciekawe, pomysłowe propozycje monet wykonane w różnych technikach plastycznych. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród było niezwykłym i bardzo miłym wydarzeniem z życia naszej szkolnej społeczności. Spośród nadesłanych prac wyróżniono i nagrodzono 24, a ich autorzy odebrali z rąk pani dyrektor nagrody.
Lista nagrodzonych osób
I miejsce- Klaudia Grzegorzek, Joanna Zabrzeńska, Karolina Pławecka, Dominik Kiławiec, Karol Joniec
II miejsce- Natalia Augustyn, Dorota Jonik, Adam Grzegorzek, Bartosz Zabrzeński, Justyna Waligóra, Jolanta Jonik, Kacper Zabrzeński, Piotr Waligóra, Julia Augustyn, Patrycja Orzeł, Agnieszka Augustyn
Gminny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych rozstrzygnięty.
19 stycznia w naszej szkole nagrody z rąk pani dyrektor odebrali uczniowie, których prace wzięły udział w Gminnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Nasza szkołę reprezentowały prace Patrycji i Adriana Orzeł ( szopka zdobyła I miejsce) oraz Michała Pajor ( szopka zdobyła II miejsce).
Serdecznie gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie