Masz 13-26 lat? Skorzystaj z promocji „100 zł kieszonkowego na bankowy start” i zyskaj premię za otwarcie konta.
Startuj z Kontem i odbierz 100 zł na dobry początek!
Wystarczy spełnić warunki promocji:

Nasi uczniowie w dniach 10-11.11.2023r. wzięli udział w XXV Młodzieżowym Rajdzie Turystycznym Szlakiem Cmentarzy I Wojny Światowej ,,Jak oni w 1914..." Celem rajdu było: uczczenie pamięci poległych w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości, zapoznanie z przebiegiem operacji limanowsko- łapanowskiej oraz poznanie zabytków z nią związanych, popularyzacja walorów turystycznych Beskidu Wyspowego i Pogórza Wiśnickiego - jako terenów usłanych cmentarzami z I Wojny światowej, kształtowanie podstaw patriotycznych.
W pierwszym dniu uczniowie wyruszyli po cmentarzach nr 304,303,300 i 301-302 ( Łąkta Górna, Rajbrot Rakowiec, Kobyła, Żegocina). Po ciepłym posiłku rozpoczęła się część artystyczna gdzie mogliśmy posłuchać koncertu patriotycznego, prezentacji Zorganizowanej Grupy Poszukiwawczej P.Panc Południe oraz wspólnie śpiewać pieśni patriotycznych.Na koniec dnia udaliśmy się na nocleg do Kamionki Małej. W kolejnym dniu po śniadaniu wyruszyliśmy na cmentarz Wojenny nr 357 ,, Na Jastrząbce ". Po mszy zostały ogłoszone wyniki konkursu na najładniejszy wieniec. Nasza szkoła zdobyła 1 miejsce. Gratulacje dla całej grupy za przejście całej trasy oraz wykonanie pięknej kompozycji.
Społeczność szkolna zebrana na uroczystym apelu z okazji Dnia Niepodległości wspólnym i uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego uczciła 105 rocznicę tych ważnych historycznie dla Polaków wydarzeń i oddając tym samym hołd wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili. Nie zabrakło krótkiego szkicu wydarzeń, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę Europy, a przygotowane przez klasę 4 i 5 scenki pomogły młodszym kolegom zrozumieć wydarzenia historyczne. Zapraszamy do galerii zdjęć.
W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły pod opieką wychowawców odwiedzili miejsca spoczynku bliskich zmarłych. Spacer po cmentarzu parafialnym był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na rodzinnych grobach oraz na grobie żołnierza - bochatera.
Nasza szkoła bierze udział w programie "Sztuka emocji". W tym miesiącu poznawaliśmy emocje: zaskoczenie. Zaskoczenie przedstawialiśmy w pięknej sztuce jaką jest rzeźba. Dzięki powstałej masie, doświadczaliśmy zaskoczenia odkrywając ślady darów jesieni. Dodatkowo rozwijaliśmy swoją kreatywność tworząc zaskakujące rzeźby.
Ostatnio rozmawialiśmy o emocji: żalu i smutku. Emocje tę przedstawialiśmy w sztuce plastycznej. Użyliśmy soli do wspólnej zabawy. Rozmawialiśmy, kiedy te emocje czujemy i jak wyglądają nasze buźki w tym momencie. Tę właśnie mimikę przedstawiliśmy w naszej sztuce.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego KRUS po raz V zorganizowała kurs a zarazem konkurs pt.: Bezpiecznie na wsi mamy upadkom zapobiegamy”. Kurs w nowoczesnej formie przybliżył wiedzę o zagrożeniach wypadkowych w gospodarstwach rolnych, a także uczył prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Uczniowie, którzy ukończyli szkolenie i przesłali zgłoszenia mają szansę wygrać hulajnogę. Nasi uczniowie wzięli udział w tym konkursie samodzielnie bądź z pomocą nauczyciela. Czekamy na wyniki! Trzymamy kciuki!
Zbliża się 1 listopada. Jak zwykle całymi rodzinami odwiedzimy groby naszych bliskich. Co jednak z mogiłami osób, które swoich bliskich już nie mają? Uczniowie z klasy 5 i 6 pomyśleli o żołnierzach walczących w czasie I wojny światowej i w ramach akcji "Szkoła Pamięta" z uśmiechem uporządkowali cmentarz wojskowy w Laskowej. Nie obyło się również bez małych przygód i atrakcji. Wszystkim uczestnikom akcji bardzo dziękujemy.
W naszej szkole odbyły się 25.10.2023r. o godz 10:00 „Igrzyska dzieci w piłce koszykowej 3x3” dziewcząt i chłopców klas IV-VI. W klasyfikacji końcowej po zaciętej sportowej rywalizacji dziewczęta jak i chłopcy uplasowały się na II miejscu. Skład reprezentacji dziewcząt: Nowak Gabriela, Pajor Anna, Julia Pławecka, Julia Kiławiec, Joanna Bednarek. W skład reprezentacji chłopców: Mateusz Zelek, Hubert Dudek, Andrzej Filipek, Wojciech Zelek, Szymon Nawalaniec. GRATULUJEMY !!!!
Klasa I wraz z wychowawcą bierze udział w projekcie edukacyjnym „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”. Dzięki Fundacji Uniwersytet Dzieci uczniowie realizują nowoczesny program oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Misją jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego, by mogli w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać. We wrześniu na rozgrzewkę zrealizowali 2 tematy by zintegrować i oswoić swoje emocje: „Jak być dobrym przyjacielem?” oraz „Jak się uczyć koncentracji uwagi?”. Kolejno rozpoczęli cykl zajęć pt.: : „Czy wszystko da się zważyć, zmierzyć?” i „Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?”. Przed nimi jeszcze 6 lekcji poznawania matematyki przez doświadczenia.
Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto nie tylko nauczycieli, ale całej społeczności szkolnej. Montaż słowno-muzyczny w radosny i humorystyczny sposób zapoznał zebranych z historią tego święta, a sposób w jaki został zaprezentowany rozbawił nie tylko grono nauczycielskie ale również uczniów. Nie zabrakło życzeń i podziękowań od samorządu szkolnego, emerytowanych nauczycieli obecnych na naszej szkolnej uroczystości oraz przedstawicieli rady rodziców.
Podczas wystąpienia uczniowie przypomnieli wszystkim, że w tym roku mija 250. rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej.
13 października 2023 roku był dla naszej szkolnej społeczności dniem wyjątkowym, pełnym wspomnień i wzruszeń. W tym to bowiem dniu żegnaliśmy panią Zofię Gwiżdż- wieloletnią nauczycielkę i wychowawcę kilku pokoleń mieszkańców Sechnej, która odeszła na zasłużoną emeryturę. Słowami wierszy i piosenek dziękowaliśmy za cierpliwość i wyrozumiałość, nieocenioną pomoc, poświęcony czas i serce, które okazywał nam każdego dnia pracy w naszej szkole .Mieliśmy szczęście, że dane nam było spotkać na swojej drodze tak wyjątkowego, oddanego innym człowieka .Niejednemu z nas zakręciła się łza w oku, kiedy wspólnie oglądaliśmy materiał przedstawiający historię pracy pani Zosi w naszej szkole, a wszystko po to, by wspólnie spędzone chwile " ocalić od zapomnienia". W dniu przejścia na emeryturę słowa podziękowania popłynęły z ust pani Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli Rady Rodziców oraz uczniów. Mamy nadzieję, że pani Z. Gwiżdż mile wspominała będzie miniony czas, a każdy nowy dzień spędzony na emeryturze przyniesie Jej radość, szczęście i spokój.
Dnia 5 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz z klas I-III pojechały na integracyjną wycieczkę do Smykolandii. Wesoło bawiły się korzystając z różnorodnych atrakcji oraz wzięły udział w interesujących warsztatach robotycznych. Młodsi przy pomocy talbetu wprawiali w ruch robota-Fotonka, a starsi najpierw budowali z klocków pojazd, a potem sterowali nim zdalnie. Dzieci wyjazd uważały za bardzo udany i atrakcyjny.
Budowanie świata wolnego od przemocy to proces, droga, którą idziemy i wiemy, że nie dzieje się to z dnia na dzień, ale włączając się w różnego typu akcje - wyrażamy w ten sposób swój protest!
W środę, 4 października, wszyscy wspólnie obchodziliśmy w szkole Dzien Bez Przemocy. W tym dniu wyraziliśmy wyraźny sprzeciw przemocy ubierając się na czerwono. Uczniowie na zajęciach dowiedzieli się czym jest przemoc i wspólnie stworzyli plakaty, na których przedstawili złe zachowania.
4 października nasza szkoła brała udział w akcji Sprzątamy dla Polski. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie klas 1-6 wraz z opiekunami porządkowali naszą najbliższą okolicę, co zaowocowało pozbieraniem aż 6 pełnych worków z odpadami. Dbajmy o nasze otoczenie!
W naszej szkole odbył się szkolny etap IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pn. „Odpoczywaj na wsi”. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej na temat wypoczynku na polskiej wsi, w szczególności pokazującej walory naturalne, dziedzictwo kulturowe i kulinarne oraz różnorodność przyrodniczą obszarów wiejskich. W kategorii I-III pracę wykonali: z kl. I: Joanna Augustyn, Aleksandra Filipek, Magdalena Kiławiec, Jan Łagosz, Karolina Pajor, z kl. II: Julia Adamczyk, Małgorzata Filipek, Jakub Zelek, z kl. III: Martyna Maciaś. Ze starszej grupy wiekowej z kl. IV: Elżbieta Jonik, z kl. V: Natalia Maciaś, Nikola Nowak, z kl. VI: Wojciech Jonik, Gabriela Nowak. Wykonano 14 prac. W etapie wojewódzkim będą nas reprezentowały prace: Jana Łagosza, Karoliny Pajor, Małgorzaty Filipek, Wojciecha Jonik, Nikoli Nowak. Gratulujemy pomysłów i trzymamy kciuki w wojewódzkim i ogólnopolskim etapie.
CEL, to unikatowy ośrodek edukacyjny przybliżający zasady funkcjonowania lotniska oraz jego organizację.To miejsce stało się celem naszej jesiennej wycieczki. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się ze ścieżką pasażera, procedurami i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi na lotnisku, a po otrzymaniu imiennych biletów zasiedli w we wnętrzu samolotu i przeszli odpowiednie szkolenie .Ogromne emocje wzbudziło miejsce, gdzie mogliśmy zobaczyć " zakazane przedmioty" odebrane pasażerom podczas kontroli. Podczas pobytu na tarasie widokowym obserwowaliśmy zarówno samoloty startujące i lądujące, jak i te przygotowujące się do startu.
Zapraszamy do oszczędzania w SKO w nowym roku szkolnym. Pieniądze można wpłacać codziennie na przerwie śniadaniowej w sali klasy 2+3 u opiekuna SKO. Nadal zbieramy pieczątki - świnki (1 pieczątka to 5 zł).
W tym roku przedmiotem konkursu dla Uczniów w SKO jest:
1. Konkurs dla klas 1 - 4 pod hasłem „Lokalnie, mobilnie, zawsze z Tobą – Bank blisko Ciebie”, w którym należy wymyśleć hasło reklamowe dotyczące mobilnych usług w Banku Spółdzielczym w Limanowej i przedstawić je w formie obrazkowej, wykonując jedną z prac: plakat, tablicę reklamową, baner lub ulotkę.
2. Konkurs dla klas 5 - 8 pod hasłem „Wszystko w jednym miejscu: lokalnie, mobilnie, zawsze z Tobą!”, w którym należy przygotować kampanię reklamową dotyczącą mobilnych usług i produktów, które oferuje Bank Spółdzielczy w Limanowej i swój pomysł przedstawić w formie krótkiego filmiku lub prezentacji promującej te usługi.
3. kolekcjonowanie książeczek SKO z pieczątkami w kształcie świnki skarbonki. Za każde 5 zł oszczędności zgromadzonych w okresie od 01.09.2022r. do 15.05.2023r. uczeń otrzymuje pieczątkę z wizerunkiem świnki skarbonki.
Za uzupełnioną w ten sposób książeczkę uczniowi przysługuje nagroda gwarantowana:
▪ za pierwszą książeczkę - oszczędności w wysokości 220 zł – pudełko śniadaniowe
▪ za drugą książeczkę - oszczędności w wysokości 440 zł – worek sportowy
▪ za trzecią książeczkę - oszczędności w wysokości 660 zł – bidon
▪ za czwartą książeczkę – skakanka.
Uczeń może uzyskać w roku szkolnym nagrody za max. cztery książeczki.
Nagrody indywidualne dla uczniów trafią do autorów dziesięciu najlepszych prac, po pięć w każdej kategorii wiekowej, tj.:
▪ dla klas 1 - 4 za wykonanie jednej z prac: plakatu, tablicy reklamowej, baneru lub ulotki z hasłem reklamowym dotyczącym mobilnych usług w Banku Spółdzielczym w Limanowej - słuchawki JBL,
▪ dla klas 5 - 8 za wykonanie krótkiego filmiku lub prezentacji multimedialnej dotyczącej mobilnych usług i produktów, które oferuje Bank Spółdzielczy w Limanowej - opaska sportowa Smartband.
Serdecznie zapraszamy do oszczędzania i brania udziałów w konkursach!!!
20 września 2023r. o godz. 8:30 w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników z budynku szkoły przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujanowic. Uczestnicy akcji zachowując środki bezpieczeństwa , szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Uczniowie również mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat pierwszej pomocy oraz zobaczyć jak wyposażony jest wóz strażacki. Dziękujemy bardzo OSP z Ujanowic.
3 września 2023 r. w naszej szkole została przygotowana i przeprowadzona kolejna- XII Edycja Narodowego Czytania.Jest to doskonała okazja , aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami polskiej literatury. W tym roku uczniowie klas VI i VII zaprezentowali szkolnej społeczności fragment " Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Przenieśli nas w przeszłość do Korczyna i Bohatyrowicz, nad rzekę Niemen, w barwny świat, niemal baśniowy - świat , którego już nie ma.
4 września po uroczystej Mszy Świętej w naszej szkole spotkali się nauczyciele, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, by wspólnie rozpocząć rok szkolny 2023/2024. Spotkanie rozpoczęła uroczysta akademia pełna wakacyjnych wspomnień. W tym dniu nie zapomniano również o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Kolejno odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na uczniów. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny. Pani dyrektor mgr M. Drożdż wręczyła dyplomy i legitymacje szkolne pierwszoklasistom. Starsi koledzy przygotowali drobne upominki. Uczniów klasy I włączono także do grona członków SKO. Na koniec były życzenia pomyślności i wielu sukcesów dla całej społeczności szkolnej oficjalnie rozpoczynając nowy rok szkolny. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!
„ Na Dożynki zabrać trzeba wieniec, ziarno, bochen chleba...”, tymi słowami swój występ podczas tegorocznego Święta Plonów w Ujanowicach rozpoczęli uczniowie naszej szkoły. Podczas swojego występu zaprezentowali taniec z kłosami oraz brawurowo odtańczyli krakowiaka.
Kiedyś pieczenie chleba było wielkim wydarzeniem, niemal świętem. Każda gospodyni za punkt honoru miała nie tylko nauczyć się wypiekać chleb ale i posiadać w domu niezbędne do tego narzędzia. Dzisiaj umiejętność ta powoli zanika, a z naszych domów znikają tak charakterystyczne dla tej czynności przedmioty i miejsca. Podczas swojego występu nasi uczniowie przedstawili i wyjaśnili czym były: dzieża, niecka, pogrzebacz, miotła, łopata chlebowa, a krótka scenka rodzajowa przybliżyła widzom proces wypieku bochnów, zwyczaje, obrzędy związane z wypiekiem chleba oraz jego ludową symbolikę.
Powered by aSc EduPage