• Narodowe czytanie 2022

• Ballady i romanse" A. Mickiewicza, to utwory, które w Polsce i poza jej granicami czytano podczas 11 edycji Narodowego Czytania. Do tej akcji przyłączyli się również uczniowie naszej szkoły. Zgromadzonym nauczycielom i uczniom odczytane zostały ballady: "Romantyczność", "Świtezianka", "Powrót taty" i "Pani Twardowska".

• Wizyta w naszej starej szkole -Domu Pracy Twórczej "Kamenówka"

• Dnia 2 września 2022 r. Dom Pracy Twórczej „Kamenówka” w Sechnej zaprosił nas wraz z p. Wójtem Gminy Laskowa na uroczy i magiczny koncert plenerowy „Bajkowe melodie 2012”. Artyści zaprezentowali znane i popularne piosenki do ulubionych filmów i bajek dla dzieci, między innymi: Kraina lodu, Król lew, Strażak Sam, Pszczółka Maja. Podczas koncertu, dzieci poznawały nazwy oraz brzmienie instrumentów. Muzycy porwali do tańca i zabawy zgromadzoną publiczność dzięki Małopolskiej Fundacji Promocji Sztuki, Fundacji Bielecki Art i dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury.

Dziękujemy serdecznie muzykom za piękny koncert i liczymy na kolejne koncerty :)

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 i pasowanie.

• 1 września po uroczystej Mszy Świętej w naszej szkole spotkali się nauczyciele, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, by wspólnie rozpocząć rok szkolny 2022/2023. Spotkanie rozpoczęła uroczysta akademia pełna wakacyjnych wspomnień. W tym  dniu nie zapomniano również o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Odbyło się również uroczyste ślubowanie uczniów klasy I.  Zostali oni włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi w Sechnej oraz członów SKO.  Pani dyrektor mgr M. Drożdż wręczyła dyplomy i legitymacje szkolne pierwszoklasistom. Starsi koledzy przygotowali drobne upominki. Pani Dyrektor złożyła życzenia pomyślności i wielu sukcesów dla całej społeczności szkolnej oficjalnie rozpoczynając nowy rok szkolny.