• Trzymaj formę
          • Trzymaj formę

          • 8 marca 2024r.o godz 9:00 odbył się szkolny etap konkursu wiedzy z programu Trzymaj formę. Celem było zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie wśród młodzieży. Do kolejnego etapu konkursu nie udało się  zakwalifikować uczniom ,ale i tak gratuluję wszystkim sprawdzenia swojej wiedzy. W szkolnym etapie wzięli udział: Anna Pajor, Gabriela Nowak, Julia Pławecka, Anna Filipek, Amelia Oleksy, Edyta Orzeł, Szymon Nawalaniec oraz Łukasz Filipek. 

        • Akademia z okazji świąt majowych
          • Akademia z okazji świąt majowych

          • "Wolność nie jest dana nam raz na zawsze, wolność trzeba stale zdobywać" - te słowa Jana Pawła II były przesłaniem dzisiejszej uroczystości szkolnej, którą uczniowie z klas 6-8 zaprezentowali swoim młodszym kolegom z okazji zbliżających się świąt majowych. Uroczystość pomimo zabawnej formy, niosła ze sobą ważny morał - patriotyzm nie jest na pokaz i nie może być okazywany tylko od święta.

            Na szczęście uczniowie z naszej szkoły doskonale o tym pamiętają, czego świadectwem są wykonane przez nich piękne prace konkursowe o symbolach narodowych. 

          • Dziękujemy!

          • PODZIĘKOWANIE

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie

            Szkoły Podstawowej

            im. Świętej Jadwigi w Sechnej

            składają serdeczne podziękowania

             

            Wójtowi Gminy Laskowa Panu Piotrowi Stach,

            Zarządowi Banku  Spółdzielczego w Limanowej,

            Panu Wincentemu Krzyżak

            właścicielowi gospodarstwa sadowniczego „ Sady Wincenta” w Żmiącej,

            Firmie handlowej Krzysztofa Chełmeckiego

            Firmie Handlowo- Usługowej Carex Łukasza Sukiennik w Limanowej

            Piekarni Pajor w Laskowej

            Firmie Instalator S.C. w Ujanowicach

            Sklepowi Sportowemu „ Gol” w Limanowej

             

            za wsparcie finansowe udzielone naszej szkole podczas organizacji etapu gminnego konkursu „Bezpieczpieczeństwo w ruchu drogowym”

             

        • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI GMINNEGO ETAPU KONKURSU " BEZPIECZENSTWO W RUCHU DROGOWYM"
          • UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MISTRZAMI GMINNEGO ETAPU KONKURSU " BEZPIECZENSTWO W RUCHU DROGOWYM"

          • 19 kwietnia 2024 r. najlepsi z najlepszych, przedstawiciele swoich szkół z terenu naszej gminy, pojawili się, by wziąć udział w gminnym etapie konkursu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym". Celem konkursu jest popularyzacja przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podnoszenie kwalifikacji i kultury wśród uczestników ruchu drogowego, a także zachęcanie do korzystania z rowerów, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

            Uczestnicy konkursowych zmagań wykazać się musieli znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując test oraz sprawnością i umiejętnością jazdy na rowerze pokonując tor przeszkód (slalom z ograniczeniem, ósemkę, rynnę, pochylnię, slalom kółkowy - żmijkę oraz łezkę).

            W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął nasz uczeń - Łukasz Filipek. Zwycięzcami konkursowych zmagań zostali uczniowie naszej szkoły, którzy to w ogólnej klasyfikacji grupowej (grupa młodsza: Hubert Dudek, Szczepan Pajor, Natalia Maciaś, Nikola Nowak i starsza: Łukasz Filipek, Jan Bednarek i Mateusz Grzegorzek) zajęli I miejsce i to Oni będą reprezentowali naszą gminę podczas etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 30 kwietnia 2024 r. w Kasince Małej.

            Podczas trwania konkursu nad prawidłowym jej przebiegiem czuwał pan nadkomisarz w stanie spoczynku mgr Józef Krzyżak.

            SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.

          • " Sztuka emocji"- gniew

          • Kwiecień, to miesiac, któremu poświęcony jest gniew. Ten negatywny stan uczuciowy jest ciężki do opanowania i opisania. Warto więc nazwać go, a przede wszystkim uświadomić sobie jego źródło. Nie każdy z nas jednak potrafi go zdefiniować i opisać przy pomocy słów. Z pomocą więc przyszła nam technika- próbowaliśmy bowiem nasze emocje przedstawić i utrwalić przy pomocy fotografii.

          • Sukcesy naszych uczennic podczas Gminnego Etapu " Maratonu Czytelniczego

          • Fragmenty: " Szatana z siódmej klasy", " Awantury o Basię", " O dwóch takich, co ukradli księżyc"                        K. Makuszyńskiego można było usłyszeć podczas etapu gminnego Maratonu Czytelniczego zorganizowanego 16.04.2024r. w GOKSiT w Laskowej. W tym roku naszą szkołę reprezentowały uczennice klas VI i VII. Ich występ spotkał się z uznaniem komisji konkursowej, która przyznała im wyróżnienia.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Gminny Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty!

          •  

            11.04.2024 r. uczniowie klas VII-VIII kolejny raz przystąpili do ortograficznych zmagań. W tym roku w  Gminnym Konkursie Ortograficznym naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VII- Edyta Orzeł.  Uczniowie mieli za zadanie napisanie dyktanda zawierającego wyrazy z trudnościami ortograficznymi. Poprawne zastosowanie ch, h, ó, u, ż, rz nie było nikomu obce, ale przygotowanie do konkursu wymagało od nich systematycznej i wytrwałej pracy, co w rezultacie pozwoliło na wyłonienie najlepszych.

            Serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

          • Projekt edukacyjny „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”

          • Klasa I wraz z wychowawcą w roku szkolnym 2023/2024 wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”. We wrześniu na rozgrzewkę zrealizowali 2 tematy, by zintegrować i oswoić swoje emocje: „Jak być dobrym przyjacielem?” oraz „Jak się uczyć koncentracji uwagi?”. Kolejno do kwietnia zrealizowali cykl zajęć pt.: „Czy wszystko da się zważyć, zmierzyć?” i „Gdzie jest prawo, a gdzie lewo?”, „Ile papieru jest w rolce?”, „Jak mierzymy czas?”, „Jak odczytać czas?”, „Jak płynie czas?”.  Dzięki Fundacji Uniwersytet Dzieci uczniowie zrealizowali nowoczesny program oparty na dziecięcej ciekawości i pasji. Misją było rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego, by mogli w pełni korzystać ze swoich talentów, zrozumieć świat i skutecznie w nim działać. Pierwszaki angażowane były w poznawanie nauki poprzez doświadczenia.

          • Wiosenny Festiwal Przyrodniczy

          • W dniu 9 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się pokaz doświadczeń chemicznych i fizycznych. Doświadczenia zostały przygotowane i zaprezentowane przez uczniów z klasy 7 i 8. Pokaz zorganizowano, aby wśród uczniów rozbudzić ciekawość, zachęcić ich do zdobywania umiejętności i wiedzy z chemii, jak i fizyki, a także pokazać im piękno i niezliczone tajemnice, jakie kryje dziedzina nauk przyrodniczych. Eksperymenty pozwalają uczestnikom na wykorzystanie wiedzy teoretycznej w praktyce oraz uczą cierpliwości i koncentracji. Chętni uczniowie mogli spróbować wykonać niektóre doświadczenia, co niewątpliwie było dla nich dodatkową atrakcją i pozwoliło na odkrywanie świata przez własne doświadczenia.

          • Mała Ojczyzna widziana oczami naszych uczniów.

          •  Mała Ojczyzna,miejsce szczególnie bliskie naszemu sercu, stała się tematem tegorocznego konkursu plastycznego -" Malować jak...Matejko". To już kolejna edycja konkursu, w którym udział biorą uczniowie naszej szkoły. Z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie.

        • Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
          • Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          • W piątek 5 kwietnia o godzinie 10:00 zarząd oddziału powiatowego związku OSP z Komendą PSP w Limanowej zorganizował finał powiatowy OTWP, który odbył się w komendzie powiatowej PSP w Limanowej. W najmłodszej kategorii wiekowej (klas I-IV) gminę Laskowa reprezentował nasz uczeń Andrzej Filipek. Gratulujemy udziału na etapie powiatowym!

        • Zmartwychwstał!
          • Zmartwychwstał!

          • W środę 27 marca w naszej szkole od rana panowała świąteczna atmosfera, a jej kulminacja miała miejsce podczas przygotowanego przez księdza katechetę i uczniów klas VI i VII  Poranka Wielkanocnego. " Poranek Wielkanocny wszystko poprzemieniał, nie ma więcej  cmentarza, grobu, kamienia - Święto Wielkiej Nocy, to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w siłę człowieka"- to słowa ks. Jana Twardowskiego, które stały się mottem świątecznego spotkania.
            A wszystkim niechaj Święta Wielkanocne przyniosą radość, pokój oraz wzajemną życzliwość.