• Realizacja programu "Sztuka emocji"

• lutym podczas zajęć w oddziale przedszkolnym rozmawialiśmy o odwadze wykorzystujac sztukę, jaką jest teatr. Dzieci wymyślały historię przedstawiająca akt odwagi za pomocą paluszkowych zwierząte, sami ćwicząc przy tym swoją odwagę, podczas odgrywania ról.

• II Powiatowy Konkurs Artystyczny „Cuda- stworki z papierowej rolki”

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu ogłosiła konkurs artystyczny „Cuda- stworki z papierowej rolki” pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Limanowskiego oraz Wójta Gminy Limanowa. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy przestrzennej na bazie rolek po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI.  Z klasy I prace wykonali: Joanna Augustyn, Aleksandra Filipek, Magdalena Kiławiec, Jan Łagosz, Karolina Pajor, z klasy II: Julia Adamczyk, Bartłomiej Nowak, Zofia Pławecka, Wiktoria Waligóra, z klasy IV: Elżbieta Jonik, Maksymilian Pajor, z klasy V: Nikola Nowak, z klasy VI: Gabriela Nowak, Wojciech Jonik, Julia Pławecka. Na konkurs zostały wybrane prace po jednej z każdej kategorii w określonej grupie wiekowej: zwierzę, pojazd, robot-postać, sztuka użytkowa oraz makieta-budowla. Naszą szkołę będą reprezentować prace: Magdaleny Kiławiec, Jana Łagosz, Karoliny Pajor, Julii Adamczyk, Elżbiety Jonik, Maksymiliana Pajor, Nikoli Nowak, Gabrieli Nowak oraz Wojciecha Jonik. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i pracowitością. Gratulujemy i oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu. Trzymamy kciuki!

• Przedstawiciele PSSE w Limanowej z prelekcją na temat uzależnień.

• 8 lutego 2024 r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w prelekcji na temat profilaktyki uzależnień.Podczas spotkania zapoznali się z historią tytoniu, jego rolą w dziejach ludzkości, składem i właściwościami papierosów, w tym substancjami rakotwórczymi zawartymi w dymie papierosowym, wpływem na stan zdrowia człowieka, czynnikami prowadzącymi do uzależnień. Poruszony został również temat e- papierosów.

W drugiej części spotkania uczniowie zmierzyli się z prostymi aktywnościami z użyciem narkogogli i alkogogli. Podczas wykonywania ćwiczeń z zachowaniem równowagi, a także ćwiczeń manualnych uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, jak środki odurzające upośledzają zmysły. Gogle imituja zaburzenia widzenia oraz koordynacji, natomiast z życiu realnym spozycie narkotyków wywołuje szereg objawów różnych dla kazdego organizmu, szczególnie młodego.

• Ortograficzne zmagania.

• O tym, jak trudna jest polska ortografia wie każdy, kto chociaż raz próbował się z nią zmierzyć.Zasady, reguły nie ułatwiają podjęcia decyzji, pamiętać bowiem należy jeszcze o wyjątkach i wyrazach, których pisownię musimy sobie zapamiętać. Tym większy podziw i uznanie dla E. Jonik i J. Nawalaniec, uczennic klasy IV, które w tym roku reprezentowały naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Ortograficznego, zmagając się z ortografią w dyktandzie pt."Olimpijskie sukcesy i porażki"

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Bezpieczne ferie zimowe

• Uczniowie na zajęciach wykonali plakaty dotyczące bezpiecznego odpoczynku podczas ferii zimowych. Dlatego też niezależnie od tego, czy wybieracie się na sanki, narty, spacer pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Życzymy naszym Uczniom i Rodzicom udanych, radosnych i bezpiecznych ferii zimowych. Korzystajcie z uroków zimy i wracajcie pełni energii.

• „W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale..."

• 1 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, na którym bawili się uczniowie klas 0-III. Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegał w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

• "Dobre nawyki, dają wyniki "

•        W ramach innowacji pedagogicznej „Dobre nawyki, dają wyniki” dnia  23 stycznia 2024r. o godz. 9:50 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i panią Dyrektor mgr Marią Drożdż  uczestniczyli w prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną dotyczącej  „ Wad postawy i stóp”. Prelegentką  była  higienistka szkolna Pani Małgorzata Filipowska. W swoim wystąpieniu przedstawiła wady postawy kręgosłupa oraz wskazania i przeciwwskazania tych wad. Każdy uczeń otrzymał od niej przykładowe ćwiczenia, które samodzielnie może wykonywać w domu.

Dziękujemy za przekazaną wiedzę i praktyczne wskazówki jak prawidłowo dbać o nasz kręgosłup.