• „Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!” (Adam Mickiewicz – „Dziady” Część III)

•  Te jakże mądre i ponadczasowe słowa poety, nie tracą na aktualności. Pamięć o ludziach – naszych przodkach, którzy żyli tu przed nami jest niezwykle ważna w kształtowaniu naszej świadomości narodowej. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”. Naładowani dobrą energią zadbali odwiedzili kapliczkę na Maciejówce, która upamiętnia mieszkańców zmarłych z powodu epidemii.

• Próbna ewakuacja

• 28.10.2022 r. strażacy z OSP z Ujanowic przeprowadzili w naszej szkole próbną ewakuację połączoną z pokazem udzielania pierwszej pomocy. Dzięki tej wizycie uczniowie przypomnieli sobie zasady prawidłowej ewakuacji z budynku w sytuacji zagrożenia oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

• Wspomnienie Św. Jana Pawła II

• W dniu 27 października 2022 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji wspomnienia św. Jana Pawła II. W przedstawienie opisujące życie i działalność naszego Świętego Rodaka zaangażowali się uczniowie klasy 4, 5 i 8. Był to szczególny czas, aby na nowo przypomnieć naszym uczniom tę wielką postać św. Jana Pawła II. Święty Jan Paweł II jest ciągle żywym przykładem dla każdego z nas jak żyć i postępować, aby być dobrym i szczęśliwym człowiekiem.

• Wyjazd do Smykolandii

• Dnia 20 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz dzieci z klas I-III pojechały na integracyjną wycieczkę do Smykolandii. Wesoło bawiły się korzystając z różnorodnych atrakcji: toru przeszkód, spinera, toru saneczkowego, zjeżdżalni, tunelów, tyrolki i innych. Wzięły również udział w interesujących warsztatach robotycznych. Dzieci wyjazd uważały za bardzo udany i atrakcyjny.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowe święto nie tylko nauczycieli ale  całej społeczności szkolnej. W tym roku uczniowie klasy 4 i 5 pod opieką wychowawcy postanowili świętować ten dzień w radosny i humorystyczny sposób. Montaż słowno-muzyczny w postaci pokazu nauczycielskiej mody, prezentacji współczesnych pomocy dydaktycznych i zabawnego wywiadu szkolnego rozbawił nie tylko grono nauczycielskie ale również uczniów. Nie zabrakło życzeń i podziękowań samorządu szkolnego, emerytowanych nauczycieli obecnych na naszej szkolnej uroczystości oraz przedstawicieli rady rodziców.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 7 października w naszej szkole świętowaliśmy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W każdej klasie poszukiwaliśmy ekspertów w tej dziedzinie, a na koniec wyłoniliśmy Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia, którym została Edyta Orzeł. Różnice w wykonywaniu działań na czas były naprawdę niewielkie, dlatego wszystkim uczestnikom należą się szczere gratulacje!

Dodatkowo z tej okazji zorganizowany został konkurs na matematyczną rymowankę związaną z wybranym działaniem, którego zwycięzcą został Hubert Dudek z wierszykiem:

"W drzewie naszym dziupli 6,

w każdej z nich wiewiórek 6.

Ile razem ich tam jest?

Razem ich tam jest 36."

Każdy autor rymowanki otrzymał z rąk pani Dyrektor dyplom i upominek. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!

• Sprzątamy dla świata

• Wolontariusze pamiętają aby dbać o środowisko, dlatego zachęcili swoje klasy do włączenia się do ogólnopolskiej akcji sprzątania okolicy. Pod nadzorem wychowawców i nauczycieli okolica szkoły, przystanki autobusowe, pobliski las i miejsca najczęściej odwiedzane przez okoliczną społeczność odzyskały swoją czystość. To już kolejna edycja akcji, która zachęciła całą społeczność szkolną do dbania nie tylko o czystość na swoim podwórku.

• Spotkanie z policjantem

• Dnia 26 września odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielem KPP w Limanowej. Była to doskonała okazja, by najmłodszym uczniom naszej szkoły przypomnieć zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przestrzec przed niebezpieczeństwami, na które mogą być narażone dzieci. Uczniowie naszej szkoły żywo reagowali na słowa policjanta, aktywnie uczestnicząc w dyskusji, zadając jednocześnie wiele pytań dotyczących pracy policji. Interesowało ich także to, jaką drogę musi przebyć młody człowiek, by zostać policjantem.

• Konto w Banku Spółdzielczym dla 13-latków

• Musimy Wam o czymś opowiedzieć! 😁 Czy wiecie, że Bank Spółdzielczy w Limanowej przygotował dwie świetne promocje dla młodych osób? 🤔 Jeśli jeszcze o nich nie słyszeliście, to może Was zainteresować:

1) ➡️ Bank przekaże 50 zł każdej osobie w wieku 13-18 lat, która założy juniorKonto do 15 listopada 2022r.

2) ➡️ Bank przekaże 50 zł każdej osobie w wieku 18-26 lat, która założy kontoMłodych do 15 listopada 2022r.

Przekażcie tę super informacje wszystkim, którzy mogą być zainteresowani promocją Banku Spółdzielczego w Limanowej. 😎 Według nas lepiej nie przepuścić takiej okazji!

Informacje o promocji znajdziecie w najbliższym oddziale banku oraz pod linkiem 👉 https://www.bs.limanowa.pl/oferta/urodzinowa-premia-za-otwarcie-konta

• Wyjazd integracyjny klas IV-VIII

• 26 września odbyła się wycieczka integracyjna klas IV-VIII do Nowego Sącza. Na wycieczkowym szlaku znalazły się  JUMP MANIA Park Trampolin oraz seans filmowy w kinie Helios. Nasi uczniowie obejrzeli film pt." Za duży na bajki". To piękna historia chłopca o imieniu Waldek, który walczy o uczestnictwo w wielkim turnieju gamingowym. Pasja do gier okazuje się nie mniej ważna niż siła przyjaźni i miłości. Gracz chce wziąć udział w nadchodzącym turnieju, ale choroba jego matki i ekscentryczna ciotka zmuszają go do przemyślenia priorytetów.