• Oszczędzamy w SKO

• Zapraszamy do oszczędzania w SKO w nowym roku szkolnym. Pieniądze można wpłacać codziennie na przerwie śniadaniowej w sali klasy 2+3 u opiekuna SKO. Nadal zbieramy pieczątki - świnki (1 pieczątka to 5 zł).

W tym roku przedmiotem konkursu dla Uczniów w SKO jest:

1. Konkurs dla klas 1 - 4 pod hasłem „Lokalnie, mobilnie, zawsze z Tobą – Bank blisko Ciebie”, w którym należy wymyśleć hasło reklamowe dotyczące mobilnych usług w Banku Spółdzielczym w Limanowej i przedstawić je w formie obrazkowej, wykonując jedną z prac: plakat, tablicę reklamową, baner lub ulotkę.

2. Konkurs dla klas 5 - 8 pod hasłem „Wszystko w jednym miejscu: lokalnie, mobilnie, zawsze z Tobą!”, w którym należy przygotować kampanię reklamową dotyczącą mobilnych usług i produktów, które oferuje Bank Spółdzielczy w Limanowej i swój pomysł przedstawić w formie krótkiego filmiku lub prezentacji promującej te usługi.

3. kolekcjonowanie książeczek SKO z pieczątkami w kształcie świnki skarbonki. Za każde 5 zł oszczędności zgromadzonych w okresie od 01.09.2022r. do 15.05.2023r. uczeń otrzymuje pieczątkę z wizerunkiem świnki skarbonki.

Za uzupełnioną w ten sposób książeczkę uczniowi przysługuje nagroda gwarantowana:

▪ za pierwszą książeczkę - oszczędności w wysokości 220 zł – pudełko śniadaniowe

▪ za drugą książeczkę - oszczędności w wysokości 440 zł – worek sportowy

▪ za trzecią książeczkę - oszczędności w wysokości 660 zł – bidon

▪ za czwartą książeczkę – skakanka.

Uczeń może uzyskać w roku szkolnym nagrody za max. cztery książeczki.

Nagrody indywidualne dla uczniów trafią do autorów dziesięciu najlepszych prac, po pięć w każdej kategorii wiekowej, tj.:

▪ dla klas 1 - 4 za wykonanie jednej z prac: plakatu, tablicy reklamowej, baneru lub ulotki z hasłem reklamowym dotyczącym mobilnych usług w Banku Spółdzielczym w Limanowej - słuchawki JBL,

▪ dla klas 5 - 8 za wykonanie krótkiego filmiku lub prezentacji multimedialnej dotyczącej mobilnych usług i produktów, które oferuje Bank Spółdzielczy w Limanowej - opaska sportowa Smartband.

Serdecznie zapraszamy do oszczędzania i brania udziałów w konkursach!!!

• Próbna ewakuacja

• 20 września 2023r. o godz. 8:30 w trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole przeprowadzony został próbny alarm pożarowy połączony z ewakuacją uczniów, nauczycieli  oraz pracowników z budynku szkoły przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z Ujanowic. Uczestnicy akcji  zachowując środki bezpieczeństwa , szybko i sprawnie opuścili budynek szkoły. Głównym celem próbnej ewakuacji było  zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Uczniowie również mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat pierwszej pomocy oraz zobaczyć jak wyposażony jest  wóz strażacki.  Dziękujemy bardzo OSP z Ujanowic.

• XII Edycja Narodowego Czytania już za nami

• 3 września 2023 r. w naszej szkole została przygotowana i przeprowadzona kolejna- XII Edycja Narodowego Czytania.Jest to doskonała okazja , aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami polskiej literatury. W tym roku uczniowie klas VI i VII zaprezentowali szkolnej społeczności fragment       " Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Przenieśli nas w przeszłość do Korczyna i Bohatyrowicz, nad rzekę Niemen, w barwny świat, niemal baśniowy - świat , którego już nie ma.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 i pasowanie na uczniów klasy I

• 4 września po uroczystej Mszy Świętej w naszej szkole spotkali się nauczyciele, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, by wspólnie rozpocząć rok szkolny 2023/2024. Spotkanie rozpoczęła uroczysta akademia pełna wakacyjnych wspomnień. W tym  dniu nie zapomniano również o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Kolejno odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I.  W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na uczniów. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny.  Pani dyrektor mgr M. Drożdż wręczyła dyplomy i legitymacje szkolne pierwszoklasistom. Starsi koledzy przygotowali drobne upominki. Na koniec były życzenia pomyślności i wielu sukcesów dla całej społeczności szkolnej oficjalnie rozpoczynając nowy rok szkolny. Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

• Na dożynki zabrać trzeba wieniec

• „ Na Dożynki zabrać trzeba wieniec, ziarno, bochen chleba...”, tymi słowami swój  występ podczas tegorocznego Święta Plonów w Ujanowicach rozpoczęli uczniowie naszej szkoły. Podczas swojego występu zaprezentowali taniec z kłosami oraz brawurowo odtańczyli krakowiaka.

Kiedyś pieczenie chleba było wielkim wydarzeniem, niemal świętem. Każda gospodyni za punkt honoru miała nie tylko nauczyć się wypiekać chleb ale  i posiadać w domu niezbędne do tego narzędzia. Dzisiaj umiejętność ta powoli zanika, a z naszych domów znikają tak charakterystyczne dla tej czynności przedmioty i miejsca. Podczas swojego występu nasi uczniowie przedstawili i wyjaśnili czym były: dzieża, niecka, pogrzebacz, miotła, łopata chlebowa, a krótka scenka rodzajowa przybliżyła widzom proces wypieku bochnów,  zwyczaje, obrzędy związane z wypiekiem chleba oraz jego  ludową symbolikę.