• Zabawa karnawałowa

• 24 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa w dwóch grupach wiekowych: 0-3 i 4-8. O świetną zabawę dla dzieci zadbali Wychowawcy, a o to, by nikomu nie zabrakło sił i dobrego humoru zatroszczyli się Rodzice, przygotowując dla dzieci pyszny poczęstunek.

• Dzień Babci i Dziadka

• Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, to na myśl o 21, 22 stycznia każdemu robi się cieplej na sercu. Przecież to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. 20 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z klas 0-III przedstawiły program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki oraz pokaz taneczny. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia i okazać wdzięczność. ŻYJCIE NAM STO LAT!

• XXVII Przegląd Grup Kolędniczych

• 18 stycznia 2023 roku nasza szkolna grupa kolędnicza "Sechlańskie Kolędusy z gwiazdą" wzięła kolejny już raz udział w Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych. W tym roku wystąpili z gwiazdą, oświetlając występ grą na trąbce. Komisja konkursowa przyznała naszym kolędnikom III miejsce.

• Konkurs „Skarby Beskidzkiej Miedzy”

• Klasa I wraz z wychowawcą wzięła udział w konkursie plastycznym pt.: „Skarby Beskidzkiej Miedzy” organizowanym przez Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” i „Dolina Raby”. Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej skarby miejscowości uwzględniając zasoby przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Uczniowie przedstawili we wspólnej pracy różną techniką sady śliwkowe i nazwali pracę „Od sadów do suski sechlońskiej”.  Każdy z uczniów miał podzielone zadania w poszczególnych etapach. Wszyscy ochoczo pracowali. Życzymy wysokiego miejsca.

• Szkolny opłatek 2022

• Okres Bożego Narodzenia zbliżał się do nas wielkimi krokami, dlatego też z tej okazji we czwartek, 22 grudnia, od rana w naszej szkole rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, a w południe odbyła się wspólna szkolna wigilia. Uczniowie wraz z wychowawcami składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem i kolędowali. Najstarsi uczniowie kolędowali z gwiazdą i turoniem. To był wspaniały czas wspólnoty szkolnej.

• Konkurs plastyczny SKO

• W listopadzie w naszej szkole opiekun SKO przeprowadził konkurs plastyczny "Moneta SKO z elementami patriotycznymi, regionalnymi". Wzięło w nim udział 10 uczniów – członków SKO. Przyznano 2 I miejsca, 3 II miejsca, 4x III miejsca oraz wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!!!!